Понеділок, 24 червня 2024

«Бути людиною – це єдиний гідний шлях»: у Тернополі вшанували пам’ять Патріарха Любомира Гузара

5 квітня в приміщенні Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбувся духовно-просвітницький захід з нагоди закриття року Патріарха Любомира Гузара, організований Тернопільсько-Зборівською архієпархією, комісією у справах родини і мирян, спільно з товариством «Просвіта» Тернопіль.

2 32 50 711Захід розпочали з молитви «Отче наш», яку духовно виконали брати Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого. З вітальним словом до учасників звернувся владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський: «Нині, у часі війни, слово Патріарха Любомира Гузара допомагає нам переживати важкі хвилини. Воно звучить в різних обставинах: в тилу і на фронті, в університетах, в закладах освіти, у храмах. Дякую усім, хто доносить слово Блаженійшого Любомира до суспільства. 26 лютого 2024 року Блаженійший Святослав Шевчук урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу слуги Божого Кардинала Любомира Гузара».

З великою любов’ю і теплотою у серці ділилася спогадами про Патріарха Любомира Гузара племінниця, пані Марія Рипан, яка вийшла на відеозв’язок. «Моя мрія у житті – бути людиною, а любов до Бога і до ближнього – це основа, на якій він будував своє життя», - наголосила пані Марія.

Синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архієпархії отець-мітрат Андрій Іван Говера, доктор богослов’я, презентував видання, які стосуються постаті Патріарха Любомира Гузара.

Дослідник роду Гузарів Володимир Чистух, науковці, освітяни та просвітяни ділилися думками, як на всіх рівнях суспільного життя підкреслювати важливість морального авторитету Блаженійшого. За результатами обговорень і роздумів окреслили нові завдання щодо реалізації настанов патріарха Любомира Гузара в сучасних умовах і викликах. Вечір-пам’яті прикрасили духовною піснею юні таланти Західноукраїнського національного університету, Тернопільського мистецького коледжу імені Соломії Крушельницької та брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого.

 

повідомила Анна Зварич