Субота, 25 травня 2024

Нагороду на честь Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого «Великого бажайте» отримали 5 нових лауреатів

Сьогодні, 24 лютого, у Тернопільському обласному драматичному театрі ім. Тараса Шевченка відбулася урочиста академія на честь Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого «Великого бажайте». У такий спосіб Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ спільно із фундацією «Андрей» вшанували виняткову постать Патріарха Йосифа з нагоди 40-их роковин від дня його смерті.

sli 03На початку академії відбулося вручення відзнаки «Великого бажайте», яка є нагородою Тернопільсько-Зборівської митрополії, встановленою для відзначення за видатні особисті заслуги та вагомий внесок у церковне і суспільне життя. Її лауреатами у 2024 році стали:

Михайло Михайлович КОРДА, ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор;

Тарас Тимофійович ПАСТУХ, директор ТОВ «ТЕР АЛЬТЕНЕРГО», народний депутат України 8-го скликання, члена комітету національної безпеки та оборони, автора численних законопроєктів, держслужбовець, воїн ЗСУ;

Тарас Олегович ГЕРМАН, активний волонтер з 2014 року, який керував логістичним центром допомоги бійцям АТО у м. Тернопіль, учасник проєкту «На Щиті», що опікується повернення полеглих українських воїнів додому, засновник фонду UA FREEDOM;

Наталя Мирославівна ВІВЧАР, завідувачка кардіологічним відділенням Тернопільської обласної клінічної лікарні, займається лікуванням та реабілітацією поранених українських військових;

владика Володимир ФІРМАН, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, який з 2014 року займається волонтерською діяльністю для різних підрозділів ЗСУ, регулярно відвідує військовослужбовців, підрозділи, котрі знаходяться на передових позиціях, доправляє гуманітарну допомогу, є куратором багатьох благодійних проєктів скерованих на забезпечення військових та внутрішньо переміщених осіб.

sli 23Розпочинаючи академію, з вітальним словом до присутніх звернувся архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, який сказав наступне:

«Вже другий рік поспіль ми збираємося для вручення відзнаки «Великого бажайте», встановленої на честь знаменитого сина Тернопільської землі, незламного свідка віри, Патріарха Йосифа Сліпого. Він став живим символом протистояння більшовицькому поневоленню нашої Української Церкви та Українському Народу. Патріарх Йосиф десятиліттями надихав мільйони українців до спротиву російській більшовицькій агресії, що мала на меті знищити все те, що є християнське та українське. Його свідчення народило нових послідовників, які боролися проти безбожного режиму, незважаючи на небезпеку втратити свободу, а інколи навіть і життя. Їхня довга боротьба привела до воскресіння Незалежної Української Держави та Української Греко-Католицької Церкви.

Бачимо з подій, що спільно переживаємо вже другий рік поспіль, що ця боротьба ще незавершена та триває. Тому так важливо є, щоб постать Патріарха Йосифа, його незламний дух, продовжували надихати наше покоління борців за українську свободу. У цьому полягає основний зміст сьогоднішнього нагородження у цей рік воєнного лихоліття.

Сьогодні хочемо відзначити осіб, що втілюють у своєму служінні ідеали, які сповідував незламний Патріарх Йосиф. Він своїм життям показує, що жодні загрози, жодні випробування, табори та усі сили зла не можуть перемогти свободу та правду. Вони завжди перемагають, тому що це чесноти прищеплені людині її Творцем – Господом Богом. Тверда віра у Бога є могутньою зброєю проти будь-якого тоталітаризму. Там, де вона гасне та занепадає, починає перемагати зло - як показує сучасний гіркий досвід нашого народу».

72479 nВідтак відбулася прем’єра ораторії Ігоря ЩЕРБАКОВА «Великого бажайте!» для читця, баса, мішаного хору та симфонічного оркестру на тексти «Заповіту» Патріарха Йосифа Сліпого та канонічні тексти. Музико-поетична та духовна ораторія викликала особливу увагу і захват серед глядачів, які нагородили митців щедрими оплесками. Автором ідеї та лібрето став Михайло ПЕРУН, а виконавцями: хор та камерний оркестр заслуженої академічної капели України «ТРЕМБІТА», симфонічний оркестр оперної студії Національної музичної академії ім. Миколи ЛИСЕНКА, читець, бас - соліст Львівської Національної Опери Володимир ШИНКАРЕНКО, диригент-постановник Володимир ВІВЧАРИК, ведуча Марія ХРИСТИНИЧ.

Насамкінець, боголюбивий владика Володимир Фірман подякував кожному, хто долучився до організації академії, та сказав таке: «Історію ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кровʼю на своїй землі... Сьогодні два роки від того страшного моменту, коли ворог безжально і з ще більшою ненавистю продовжує нас вбивати і знищувати все українське. Наша запекла боротьба триває, ми хоч свою історію викарбовуємо кровʼю, але ми виконуємо заповіти борців за волю, ми сповнюємо завдання і втілюємо у життя мрії всіх тих, хто у різні періоди нашої історії віддавав найдорожче - своє життя - бо ми народ, "якого правда й сила ніким звойована ще не була..."

Дякуємо високодостойним меценатам та добродіям, які, розуміючи значущість постаті Йосифа Сліпого, дали нам можливість вкотре досвідчити і почути про нього. Ми високо поціновуємо вашу сумлінну працю і жертвенне служіння для Церкви і його народу, що втілюєте у життя найвищі цінності і є світлом для світу. Дякую всім, хто долучився до реалізації цієї мистецької академії».

пресслужба архиєпархії