Субота, 20 липня 2024

Родичі загиблих Героїв взяли участь у Форумі соціального служіння Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

25 родин загиблих Героїв взяли участь у Форумі соціального служіння Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. З благословення архиєпископа та митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василія Семенюка, у селі Заздрість у садибі Патріарха Йосифа Сліпого відбувся Форум соціального служіння. Очолив Літургію владика Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський.

IMG 3998Владика Володимир Фірман звернувся до родин загиблих: «Ніхто більшої любові немає над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх, - звертаюся до Вас, дорогі родини, з таким християнським привітом. Сьогодні ми зібралися у мальовничому місці, де народився незламний борець і мученик за духовність та незламність українського народу – Патріарх Йосип Сліпий. У цьому благословенному місці закликаю Вас дослухатися до голосу свого серця, своєї зболілої душі. Українська греко-католицька Церква завжди була  поруч у найскладніші часи із своїм народом. Так і сьогодні наша Церква підтримує українців. Дорогі мої, для мене велика честь стояти тут і промовляти перед Вами. Ви подарували українському народові – захисників-Героїв, кров яких стає насінням нової справжньої України. Сьогодні молюся поруч з Вами за Ваших  найдорожчих синів, чоловіків, які стали прикладом відваги та пожертви для цілого світу. Я дякую Вам, я дякую Господу Богові, за те, що Ваші сини і чоловіки почули поклик відваги та виконали найбільшу заповідь любові: віддати життя за братів своїх».

Тема цьогорічного Форуму соціального служіння УГКЦ особлива: «Духовно-психологічна підтримка родин загиблих Героїв, безвісти зниклих та тих, хто в полоні», - каже директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас» отець Роман Загородний.

"На Форумі присутні родини загиблих Героїв із Тернополя та області. При Тернопільсько-Зборівській архиєпархії діє спільнота, якою опікується отець Микола Квич. Її місія — допомогти таким людям пережити втрату близької людини — чи чоловіка, чи сина, чи батька. Ми сьогодні зібрали цих людей тут, щоб спільно помолитися. Карітас Тернопіль завжди стараємося підтримувати ці сім’ї, а також ті парафії, які працюють з родинами наших загиблих воїнів. Сьогодні також хочемо дати родинам невеличкі святкові пакунки", - зазначив директор Карітасу Тернопіль отець Роман Загородний.

Під час Форуму відбулася пісенно-духовна зустріч із отцем Василем Броною та тренінг психолога Наталії Бойко. Ці зустрічі нас зцілюють, - так про форум відгукуються родини загиблих Героїв, які віддали своє життя за кожного з нас.

Жанна Балдюк – мама Героя каже: "Я б хотіла, щоб всі сім’ї до нас приєднувалися. Це настільки духовно заспокоює, духовно врівноважує. Від молитви стає легше. Бо кожного дня жити думкою про втрату в собі — це дуже важко. Мене, наприклад, рятує також робота, працюю в онкодиспансері. Коли людина падає духом, цей біль ще більше пробирається, ще більше проявляється і на родині також".

Під час форуму Соціального служіння підбили підсумки діяльності проєкту «Розвиток соціального служіння у громадах». Участь взяли 12 парафій Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії. Під час соціально-освітньої волонтерської академії «СОВА» та Школи соціального служіння, яку організував Карітас Тернопіль, священники, волонтери навчалися писати проєкти. Далі презентували свої соціальні ініціативи перед конкурсною комісією. 7 із парафій стали переможцями грантів від Карітасу України, Renovabis та CNEWA Canada. В результаті вдалося відкрити соціальні пральні у Тернополі та Теребовлі, дитячо-молодіжні простори у Байківцях, Плебанівці, Великому Глибочку, смт Дружба. А у Великій Березовиці відкрили Центр соціально-психологічної підтримки для сімей загиблих Героїв, тих, хто в полоні та безвісти зник.

повідомляє пресслужба БФ "Карітас"