Субота, 20 липня 2024

У Зарваниці відбулася проща військових

ХV Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці під гаслом «Покликані до свободи» (Гал. 5, 13) відбулося 16-17 вересня. Хоч у напружений час війни участь військовослужбовців була обмеженою,  але чимало прочан єдналися у молитві за кожного захисника, який виборює перемогу й мир на рідній землі, за кожного полоненого, раненого та загиблого Героя. Організатором прощі як і щороку є Департамент військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви. Участь у прощі взяли військовослужбовці та члени їх родин, сім’ї полеглих воїнів-героїв та військові капелани.

vi 7Розпочалося паломництво привітанням та благословенням  від керівника  Департаменту ПК УГКЦ у справах душпастирства силових структур України владики Михаїла Колтуна. Перед чудотворною іконою Зарваницької Матері Божої молилися подячний молебень до Богородиці, відтак учасники процесійно вирушили до Марійського духовного центру. Зрозуміти ціну нашої свободи можна лише,побачивши як матері, батьки, дружини й рідні несли портрети загиблих героїв, притискаючи їх до грудей.

На площі Марійського духовного центру відбулося відкриття паломництва військової родини. У малій базиліці Зарваницької Матері Божої відбулася заупокійна Божественна  Літургія, яку очолив владика Михаїл, та панахида за полеглими Героями. Після обіду учасники спільно пройшли стаціями Хресної  дороги, яка завершилася молитвою в «Українському Єрусалимі».

пресслужба МДЦ