Неділя, 03 березня 2024

У Тернополі круглим столом завершили ювілейний рік Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

Представники місцевої інтелігенції, науковці, провід УГКЦ сьогодні, 27 січня, зустрілися у приміщенні Тернопільського обласного краєзнавчого музею (пл. Героїв Євромайдану, 3) за круглим столом. Темою зустрічі стала постать Патріарха УГКЦ Блаженнішого Йосифа Сліпого та отримала назву "Патріарх Йосиф: той, хто продовжує надихати". У контексті завершення ювілейного року, присвяченого його особі, відбулася дискусія та обговорення перспектив популяризації спадщини Патріарха Йосифа на 2023 рік. Захід відбувся з ініціативи Курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ та з нагоди вшанування 60-ої річниці з дня звільнення Патріарха Йосифа з ув’язнення радянським режимом.

20230127 110846За вступними словом та благословенням звернувся архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк [відеосюжет]:

Слово Анни Зварич, директора освітньо-наукового центру Патріарха Йосифа, співорганізаторки заходу:

Слово Михайла Андрейчина, доктора медичних наук, академіка, вченого у галузі інфекційних хвороб, епідеміології та військової епідеміології:

Слово доктора медичних наук, професора, ректора Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського:

Слово Лесі Біловус, доктора історичних наук, професорки:

Слово владики Теодора Мартинюка, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського УГКЦ:

Слово історикині, доктора історичних наук, професорки та члена Наукового товариства імені Шевченка Елли Бистрицької:

Слово Олега Германа, українського науковця, письменника, громадського діяча, заслуженого діяча мистецтв України:

Як зазначили організатори, у минулому 2022 році відбулося відзначення ювілейної дати - 130-тої річниці з дня його народження, саме тому 2022 рік на Тернопільщині був проголошений роком Патріарха Йосифа Сліпого. На початку року розпочалася робота щодо підготовки заходів для належного вшанування пам’яті Патріарха. На жаль, війна, що вибухнула у минулому році, внесла свої корективи. Та, незважаючи на події, все-таки вдалося провести ряд успішних зустрічей, присвячених Патріарху Йосифу.

У ході зустрічі присутні були одностайні у тому, що духовний внесок Патріарха має велику цінність не лише для спільноти УГКЦ, а й для всього українського народу та, без сумніву, впливає на відновлення української незалежної держави в цілому. Небагато особистостей в трагічному для нашого народу ХХ ст. можуть зрівнятися за своєю вагомістю з постаттю Патріарха.

пресслужба архиєпархії