Субота, 20 липня 2024

Митрополит Василій візитував парафію Преображення Господнього у м. Зборів

8 січня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк візитував парафію Преображення Господнього м. Зборів. Архиєпископ очолив Божественну Літургію у співслужінні настоятеля храму та декан Зборівського о. Віталія Вовка та о. Михайла Пошви, на якій молився за парафію і Боже благословення над українським народом у нелегкий воєнний час.

зображення viber 2023 01 09 07 37 41 079«Вже другий день несеться колядка по наших селах і містах, в окопах, де наші воїни захищають Незалежність України, розсіяних по цілому світу біженців, - зазначив кир Василій у своїй проповіді. - Вже другий день ми линемо серцем до Вифлеємської стаєнці, де на сіні в убожестві, між ослом і волом лежить Дитятко Ісус і простягає до нас руки, благословить наш край, наші родини, наших дітей і нашу неньку Україну на швидку перемогу. І ми тішимось, прославляючи Його, бо Він замешкав в нашім серці, бо прийняли ми Його до свого серця".

Щоб підкреслити важливість родини у духовно-суспільному житті та підтримати сім'ю у нелегкий сьогоднішній час, владика заохотив молитися за наші християнські родини: «Бо якщо буде сильна християнська сім'я, яка є фундаментом майбутності нашого народу, то й буде християнська Україна».

зображення viber 2023 01 09 07 37 41 263Високопреосвященний Василій зокрема наголосив, що «празник Христового Різдва ставить перед нашими очима великий Божий план відкуплення людського роду. Божий Син з безконечної любові задля нас стає маленьким дитятком, на свою матір він вибирає скромну, побожну дівицю з Назарету, в її руки і серце Бог вложив наше спасіння. Господь наділив її гідністю понад усі гідності - бути Божою Матір'ю… Ми сьогодні разом з Пресвятою Богородицею славимо святого Йосифа, її праведного обручника і опікуна, який вірно і жертвенно служив Ісусові та Марії, а одночасно і нашому спасінню. Він був головою Пресвятої Родини».

Після Богослужіння митрополит Василій вручив високу церковну нагороду – золотий хрест з прикрасами – о. Віталію Вовку та подякував за жертвоне служіння на благо Церкви Христової. Відтак брати-семінаристи потішили присутніх різдвяним духовним концертом.

пресслужба архиєпархії