Вівторок, 29 листопада 2022

Митрополит Василій благословив початок місії у Грицівцях та Кретівцях

16 жовтня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк благословив початок місії отців та сестер Згромадження Найсвятішого Ізбавителя у селах Збаразького деканату Грицівці та Кретівці. Захід триватиме цілий тиждень, а проводиться раз на 30 або 50 років. Про це розповів Суспільному настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці отець Андрій Парастюк.

hr 2За його словами, їхній церкві уже понад сто років. Місії не організовували ні разу. Тому ініціювали цю подію, радилися й просили благословення у духовних наставників УГКЦ в області.

"Це було, насамперед, моє особисте бажання організувати такі місії. Зараз важкий час, люди перебувають у стресі і в страху. Духовні розмови протягом тижня, зустрічі, благословення повинні посилити наших парафіян у вірі, зміцнити їхню духовність".

На парафію прибули два священники та дві сестри-монахині із чину редемптористів. Зустріч та перебування їх на парафії мають свої традиції.

"Так, приміром, при в'їзді в село дорогу встеляють килимом. Наші місіонери, ступаючи перші кроки, цілують землю, на якій вони будуть сіяти Боже слово. Я віддаю їм ключі від церкви, як знак того, що цього тижня саме вони навчатимуть людей духовних істин. Церкву ми урочисто прибрали. Люди погодилися поселити отців та монахинь у себе вдома", – говорить настоятель церкви.

Протягом тижня у церкві можна буде повторити обітницю хрещення чи шлюбу, сестри-монахині спілкуватимуться із дітками в школах. Щодня буде Свята Літургія, сповідь та наука, повідомив отець Андрій.

hr 3hr 4hr 1hr 5hr 6