Вівторок, 29 листопада 2022

Молодь Тернопільсько-Зборівської архиєпархії склала акт присяги на вірність Христові

На свято Успення молодь Тернопільсько-Зборівсько Архиєпархії з благословення митрополита Василія Семенюка склала акт присяги на вірність Христові на заклик Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

xp1Присягу  за участі Митрополита Василія у Зарваниці молодь склала під час Божественної Літургії з нагоди Успенської прощі вірних Коломийської єпархії УГКЦ. А за участі єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії владики Теодора в Успенському храмі отців редемптористів м. Тернопіль. Подібна акція відбулася у Архикатедральному храмі міста та інших центральних храмах архиєпархії. В такий спосіб молодь відповіла на заклик Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава – скласти присягу на вірність Христові.

Вкінці Архиєрейської Божественної Літургії відбулася посвята молоді. Молоді люди склали присягу на вірність Христові. «Бути вірним Христові – це завжди, у будь-яких обставинах свого життя, на перше місце ставити Бога. Бо саме сьогодні молодь стає тією рушійною силою, яка має боронити й відновлювати нашу багатостраждальну Україну», - наголосив Митрополит Василій і додав: «Нехай Бог благословить Тебе, дорога молоде! Дякую вам! Ви натхненні Святим Духом і під покровом Пресвятої Богородиці повернетеся до дому. Ви будете щасливі. Нехай Бог вас благословить!"

xp3В Успенському храмі Тернополя владика Теодор звернувся до молоді: «Дорогі, в цей урочистий день неділі і Успення Пресвятої Богородиці, ми як вірні сини і дочки  українського народу хочемо виконати одну дуже важливу справу. Наш Блаженніший Патріарх Святослав звернувся до української молоді, щоб в цей дуже складний час для нашого народу повторити вірність Христові».

Відтак архиєрей пояснив звідки це береться і що це означає: «У 1933 році митрополит Андрей Шептицький бачачи в якому складному становищі знаходиться наш народ звернувся до української молоді з гаслом Українська молодь – Христові. У Львові відбувся з’їзд  української молоді, який на той час у 1933 році став феноменальним явищем. Зі всіх куточків Галичина до Львова з’їхалася українська молодь. З якою метою, дорогі? А власне з тією метою, щоб заявити і задекларувати Ісусові Христові свою вірність».

«Дорогі, це був непросто історичний момент, що українська молодь голосно заявила про вірність Христові. Це був  феноменальний момент нашої історії, дорогі, бо завдяки цій вірності Христові, яку проголосила наша молодь у 1933 році наш український народ вистояв у Другій світовій війні і перейшов важкі часи сталінського режиму, комуністичний режим. Це дорогі, були виховані митрополитом Андреєм хлопці і дівчата, які потім стали шестидесятниками і які аж до новітніх часів перенесли вірність Богові і Україні», - підкреслив владика Теодор.

xp2Відтак владика Теодор звернув увагу, що в нашій Церкві також є однойменна християнська молодіжна організація – УМХ. «Це наші хлопці і дівчата, які є дуже активними у різних ділянках релігійного, культурного й соціального життя2, - наголосив він.

Дорогі, звертається єпископ-помічник, наш Блаженніший Патріарх Святослав у цей час війни, коли ворог поставив собі за мету знищити народ звертається до української молоді, до вас хлопці і дівчата, щоб відновити вірність Христові, яка є в основі нашого релігійного, громадського і національного життя.

«Тому дорогі, нині на Успення, коли Тернопіль святкує день міста Митрополит Василій звернувся до всієї  молоді Тернополя, щоб в найголовніших храмах  нашої архиєпархії наша молодь нині здійснила на запрошення Блаженнішого Святослава віднову своєї вірності Христові, вірності свого хрещення, яку за нас склали наші хресні батьки.  Нині ми всі разом це зробимо», - сказав владика Теодор.

«Ісусе Христе, мій Спасителю і Боже, оце сьогодні я, у день Успення Пресвятої Богородиці, в трагічний і страшний час воєнної агресії росії проти України та антиморальних ідеологій, які щоденно фізично і духовно вбивають молодих українців, на запрошення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, цілковито віддаюся Тобі і визнаю Тебе Господом мого життя. Присягаю Тобі досмертну вірність і обіцяю, що буду докладати всіх зусиль, щоб якнайкраще пізнати правди Твоєї Святої Церкви та ревно їх відстоювати. Обіцяю провадити моє життя згідно з Христовим Євангеліям, повсякчасно пильнуючи чистоту своєї душі. Так мені Боже допоможи в Тройці Святій єдиний і всі Святі», - повторили чисельно  за архиєреями молоді люди Тернополя.

Подібний акт присяги вірності Христові  відбувся у Тернопільському Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ, який під час Божественної Літургії провів о. Сергій Сенчишин та в інших центральних храмах Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

повідомила Христина Потерейко