Понеділок, 02 жовтня 2023

У Залозецькому деканаті відбулася проща до чудотворної ікони Матері Божої Чернихівської

11-12 липня відбулася проща до чудотворної ікони Чернихівської Матері Божої. Паломництво, яке збирає пару сотень прочан, відбуваєтся щорічно на Свято Первоверховних Апостолів Петра і Павла. Цього року Чернихівська проща була присвячена молитві за мир і спокій в Україні, за наших захисників. Паломники мали можливість долучитися до чисельних молінь, які проводилися протягом цих двох днів.

che 2В понеділок (11 липня) моління розпочалися о 17.00 з вервиці перед Чернихівською Іконою Матері Божої. Поступово храм наповнявся прочанами, які прибували з сусідніх сіл. Деякі з них прийшли пішки, долаючи 15-20 км жертвуючи свій шлях у молитві за перемогу, за мир та наших захисників (Кобзарівка, Тростянець, Ренів, Городище, Курівці, Воробіївка та інші).

Опісля о. Остап Любінецький очолив молебень до Пресвятої Богородиці, де у стіп Пресвятої Богородиці благали опіки та Покрову для наших ЗСУ та нашої Неньки України.

Вечірню з Литією молився о. Віталій Максимов, під час якої прочани мали можливість приступити до Святої Тайни Сповіді. Після завершення молитви священники винесли ікону Пресвятої Богородиці на церковне подвір‘я, перед капличкою Чернихівської Матері Божої у якій розпочалася Свята Божественна Літургія. Очолив Літургію декан Залозецький о. Михайло Підгородецький, який також звернувся з Божим Словом до прочан. Закликав не боятися просити у Пресвятої Богородиці допомоги для себе та нашої України. Бути подібними у молитві до дітей, які не втомлюються просити у своїх батьків.

che 1Святу Літургію супроводжував своїм гарним співом хор «Еффата» з Церкви Святого Священомучиника Йосафата, що у м. Тернопіль. Також молилися панахиду за воїнів які віддали своє життя за Україну та всіх невинно вбитих людей. На завершення, священнослужителі освятили воду та благословляли прочан освяченою олією.

У вівторок (12 липня) у день свята Первоверховних Апостолів Петра і Павла молилися Утреню та Божественну Літургію, яку очолив о. Олег Кожушко у співслужінні о. Дмитра Мельничука та пароха о. Остапа Любінецького. Літургію супроводжували своїм співом брати семінаристи. Закінчилася проща піснею «Боже Великий Єдиний» та «Під твою милість», а кожен із сприсутніх, мав можливість помолитися перед іконою Матері Божої Чернихівської.

che 3che 6che 5повідомив о. Остап Любінецький