Вівторок, 30 листопада 2021

У Тернополі відбувся Всеукраїнський форум молодіжної столиці «Молодійте»

Найбільша молодіжна подія року ― Всеукраїнський форум «МолоДійТе!» ― зібрав понад 25-26 вересня у Тернополі 600 молодих та активних учасників зі всієї України.

photo5375513461049636321 800x600На два дні Тернопіль перетворився на місто можливостей для молоді. Форум розпочався з ходи громадських організацій. В офіційному відкритті заходу взяли участь державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, заступник міністра молоді та спорту України Марина Потапенко, народний депутат Верховної Ради України Олександр Санченко, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш, міський голова Тернополя Сергій Надал.

У перший день форуму обговорювали Закон України «Про основні засади молодіжної політики». Під час панельної дискусії представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування розповіли, які основні зміни чекають та як це вплине на молодь.

Також у межах панельної дискусії Тернопільський міський голова Сергій Надал, телеведучий, волонетр, громадський діяч Сергій Притула, викладач Київської школи економіки, засновник pro.mova Євген Глібовицький, керівник CareerHub Тарас Деркач, координаторка програми STUDY TOURS TO POLAND Олена Прусіновська  обговорили тему «Що треба молоді сьогодні?».

dsc04316 800x600Перший день форуму завершився драйвовою вечірньою розважальною програмою улюблених музичних гуртів молоді гуртом Kаlush, «E-ho», «Hunky dory», фаєр-шоу та показом кінофільмів «Чорний козак», «Мої думки тихі», «Дике поле».

Спікерами та почесними гостями Всеукраїнського форуму також були: лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя та український кінорежисер, сценарист і письменник, громадський активіст Олег Сенцов.

У форумі взяла також участь делегація представників Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ. Загалом з молоддю спілкувалися представники різних конфесій. Одна із семи дискусійних тем стосувалася духовно-моральних цінностей молоді XXI століття ― «Любити те, що цінне, чи цінувати те, що любимо?». Дискусію модерував заступник голови ПКуСМ отець Роман Демуш.

Головне, на чому акцентували учасники обговорення, ― вміння відрізняти правду від брехні. Зазначили також, що сучасне суспільство має запит на сталі цінності, хоча все ж є проблема підміни понять. Дійшли спільного висновку, що багато залежить від парафіяльних священників, від того, як і про що говоритимуть із молоддю. Наголосили також на тому, що між священником і молодою людиною має бути зв’язок: цікавитися життям одне одного за принципом ― бачити, розуміти, чути.

26 вересня мер Тернополя Сергій Надал та представники місцевих молодіжних ініціатив передали статус «Молодіжна столиця України» очільнику Острога Юрій Ягодка і представникам молодіжного руху та громадського активу міста.

Під час дійства команда організаторів національного конкурсу «Молодіжна столиця України» оголосили про старт конкурсу Молодіжна столиця України-2023, подавати заявки на який можна з 28 вересня до 25 листопада цього року.

Нагадуємо, 24 січня 2020 року Тернопіль офіційно перейняв естафету молодіжної столиці від міста Кам’янця-Подільського. Тернопіль – перше місто в історії конкурсу, яке несло статус Молодіжної столиці України протягом двох років.

Головне, на чому акцентували учасники обговорення, ― вміння відрізняти правду від брехні. Зазначили також, що сучасне суспільство має запит на сталі цінності, хоча все ж є проблема підміни понять. Дійшли спільного висновку, що багато залежить від парафіяльних священників, від того, як і про що говоритимуть із молоддю. Наголосили також на тому, що між священником та молодою людиною має бути зв’язок: цікавитись життям одне одного за принципом ― бачити, розуміти, чути.

 

dyvensvit.org