Субота, 31 липня 2021

Храмові, у якому моляться студенти Тернопільської вищої духовної семінарії, виповнилося сто шістдесят років

Урочисто і велелюдно відсвяткували стошістдесятиріччя храму Вознесіння Господнього у Великій Березовиці, що поблизу Тернополя. Божественну Літургію з  нагоди свята очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк. Йому свівслужили місцевий парох Василь Брона, ректор Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого о. Іван Римар, колишній парох, а нині військовий капелан о. Іван Гуня та директор благодійного фонду Карітас Тернопіль о. Андрій Марчук. У храмі, з дотриманням усіх карантинних норм, молилися не лише місцеві мешканці, а й численні гості. Багато вірних приступили до таїнства Покаяння – таку нагоду надали їм троє священників із сусідніх парафій.

IMG 0058Звертаючись до присутніх під час проповіді, владика Теодор дав відповіді на запитання, які, напевно, багато християн уже задавали собі: чому Ісус пішов від нас? Куди Він пішов? Навіщо? Це була не лише проповідь, а й цікава катехизація. Також архиєрей закликав парафіян гідно продовжувати справу тих, хто звели цю святиню і наголосив на тому, що храм у Великій Березовиці – особливий, позаяк у ньому вже понад тридцять років звучить неустанна молитва студентів Тернопільської духовної семінарії. За ці роки поріг церкви переступили тисячі майбутніх священників, які згодом понесли Слово Боже не лише Україною, а й світом.

По завершені богослужіння священнослужителі освятили воду, а відтак усі разом взяли участь у святковому частуванні на подвір’ї церкви, яке готували усією церковною громадою.

Після обіду мешканці села та гості мали приємний сюрприз – концерт на майдані коло церкви за участю місцевих аматорів та мистецьких колективів із сусідніх парафій. Завершилося свято пізно вночі великим народним гулянням. 

IMG 0031IMG 0065IMG 0075IMG 0099IMG 0108IMG 0121IMG 0143IMG 0147IMG 0192IMG 0221

повідомив Павло Сковронський