Понеділок, 10 травня 2021

pro2

«Не було б християнства без Воскресіння», - митрополит Василій у день Пасхи

Сьогодні, 2 квітня, у день найбільшого християнського празника Воскресіння Христового, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк очолив Пасхальні Богослужіння в Архикатедральному Соборі Тернополя, а саме: Надгробне, Воскресну Утреню, Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення великодніх страв. Владиці співслужили синкел у справах мирян отець-мітрат Андрій Іван Говера, ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар, настоятель Архикатедри о. Орест Павліський та священники Собору.

vel2«Правду про життя вічне, яке відкрите для кожного сьогодні, проголошуємо світові, - зазначив високопреосвященний Василій у своєму великодньому посланні до пастви [повний текст]. - Христос запевняє її істинність своїм воскресінням та своєю перемогою над смертю. Правда про Воскресіння Христове є засадничою основою віри кожного християнина. Не було б християнства без Воскресіння. Якщо б Христос не воскрес, то даремною була б наша віра та порожньою була б наша проповідь…

Воскреслий Господь об’явився учням із слідами своїх терпінь. Він є тим самим, що терпів за нас. Немає воскресіння без терпіння, розп’яття та смерті… Воскресіння Христове також стверджує ту правду, що у Божому плані наші терпіння завжди обмежені часом. Життя вічне, до якого Бог нас покликав у Ісусі, є вільним від терпіння. Тому Воскреслий Христос є нашою радістю і надією».

Повний відеозапис Богослужінь:

Кир Василій побажав вірним, аби ці «Великодні свята принесли нашому українському народу спокій та мир. Аби для всіх нас довга ніч тривоги змінилася ранком миру, як триденне перебування Христа у темноті смерті змінилося світлом воскресіння, світлом життя… Вітаю усі наші українські родини, дітей та особливо літніх людей. Нехай великодня радість скріпить вас, зруйнує тривогу та зігріє ваші серця. Особливу вдячність хочу висловити лікарям та  працівникам медичної сфери, які наражені на найбільші небезпеки. Ділюся пасхальною радістю з нашими військовими, що оберігають мир в Україні, та їхніми родинами».

Насамкінець, архиєпископ Василій привітав місцеву владу та усіх вірних зі світлим празником Воскресіння Господнього, освятив паски та інші великодні страви.

vel1vel4vel5

о. Олег ХАРИШИН

пресслужба архиєпархії