П'ятниця, 18 червня 2021

Знамениті про віру

fxУ своєму житті ми часто хочемо бути схожими на великих і знаменитих. Нас притягує їхній статус, розкішне життя, ми навіть «прощаємо» їм «людські слабості».

Однак на спортивно-мистецькому олімпі є особистості, які, досягнувши вершин слави, ставши «зірками» у житті, залишаються людьми віри, молитви і не приховують своєї потреби спілкування з Богом.

Вікторія ЛУК'ЯНЕЦЬ, солістка Національної опери України та Віденської опери. На її концерти квитки в Європі розкуповують без афіш. Хоча за віровизнанням вона православна, однак вирішила внести свою лепту у побудову Патріаршого собору УГКЦ у Києві, взявши участь у благодійних концертах«З вірою і любов'ю».

Примадонна опери говорить: «Для мене віра в Бога означає той найголовніший життєвий стрижень, який тримає людину в будь-якій ситуації на цьому світі. Я починаю день з молитви і обов'язково дякую Богові протягом що є мої батьки, моя батьківщина; що маємо хліб насущний, дах над головою; за те, що дає Господь робити те, що я люблю і, звичайно, я проводжую день також у молитві. Я дуже дякую Всевишньому, бо так було не завжди, що мене життя привело до Бога, до молитви і що я пройшла частинку своєї вузької доріжки і йду зі смиренністю, розумінням, що усе, що нам дається, все від Всевишнього. Велике щастя це все усвідомити, зрозуміти і йти далі. Намагаюся робити добро якомога більше.

Хочу згадати про безсмертного італійського співака Лучано Паваротті, з яким я мала щастя разом співати, бути на одній сцені. Я бачила, як цей співак, не зважаючи на світову славу, перед кожним виходом на сцену завжди сидів сам і молився. Усі бачили і ніхто в цей момент не мав права, мабуть, і не міг підійти, тому що він створював особливу ауру навколо себе, він повинен був бути з Богом у той момент. Це людина, яка для мене була і залишається взірцем служіння Богу і мистецтву. Тому що ми митці, якщо за високим ґатунком наше мистецтво, ми служимо Богу.

Олег ЛУЖНИЙ. Гравець Київського «Динамо». Під час його капітанства у 1997-1998 рр.комагнда двічі перемагала в Лізі чемпіонів іспанські «Барселону» і «Реал». Чотири роки Олег він грав у лондонському «Арсеналі», з яким перемагав і у Прем’єр-лізі, і в кубку Англії. Він увійшов до символічної збірної України ХХ ст. З червня 2012 р.він працює головним тренером сімферопольської «Таврії». За все, що здобув, пан Олег насамперед завдячує Богу. У неділі та свята його часто можна зустріти у храмі святого Миколая на Аскольдовій могилі, або ж у храмі УГКЦ в Лондоні, де він буває з родиною.

Уславлений футболіст уважає, що «Релігія має займати перше місце в кожному, не тільки моєму, житті. В кожної нормальної людини, повторюю, нормальної людини, має займати перше місце в житті. Якщо людина не віруюча, то вона, по-перше, нічого собою не представляє, а по-друге, у неї немає нічого святого в житті, вона живе без мети. Думаю, що так, адже релігія має бути в душі і в серці кожної людини.

Я б хотів побажати не тільки футболістам, а всьому молодому поколінню, що коли вони будуть вірити і молитися, то Бог їм допоможе у всьому, бо більше ніхто крім Бога»..

Ірма ВІТОВСЬКА, популярна актриса театру і кіно, телеведуча, героїня телесеріалу «Леся+Рома». Одна з тих публічних людей, які говорять про справжні цінності, зокрема, соціальну відповідальність в українському суспільстві. Простіше кажучи, про десятину. «Якщо в Україні понад 70% людей себе вважають християнами, - зазначає Ірма, –- то чому немає кому допомогти стільком хворим на онкологію, синдром Дауна, ДЦП?» Сама вона допомагає багатьом. А ще, як практикуюча християнка, не лише відвідує парафії святого Миколая та святого Василія Великого УГКЦ, а й режисує різні святкові дійства.

На запитання,чому вірите в Бога, відповідає «Тому що Він є. Тому що Він – Любов, а без любові був би неможливий цей світ. Зрештою, тому що без Його участі дуже багато подій були б неможливими в моєму житті».