П'ятниця, 18 червня 2021

№ 12-2012 - Тепло наших сердець

Віддай людині крихітку себе.

За це душа поповнюється світлом.

Ліна Костенко

У житті кожного з нас є речі та вчинки, які не можна виміряти ні в грошовому, ні в іншому вартісному еквіваленті. Це - любов, милосердя, добрі справи… І хоча сьогодні точиться багато розмов про те, що світ збайдужів, а люди поміняли моральні цінності на матеріальні блага, все ж можу констатувати, що це не так.

Особливо це очевидно у передріздвяну пору, коли довкілля наповнене передчуттям дива. Звичайно, скажуть читачі, у сім’ях, де все гаразд, усі здорові та щасливі, можна дозволити собі влаштувати свято. А коли родини неповні чи малозабезпечені, коли доглядають за інвалідом чи хворим, то не до свят та веселощів.

Напевно, Господь у своєму провидінні передбачив і це. Багато століть тому Він покликав до служіння особливого чоловіка, котрий був обдарований чеснотами любові та милосердя, а все своє життя присвятив служінню Богові та ближнім. Саме святий Миколай заснував, говорячи сучасною термінологією, незвичайне підприємство милосердя та любові, над яким непідвладний час, економічні кризи. Приємно, що така фабрика функціонує та розвивається і у Тернополі.

За тиждень перед улюбленим дитячим святом у допоміжних приміщеннях храму святого Йосафата відкриють фабрику «Святого Миколая». Працюватиме там лише молодь, яка після занять в університетах чи в коледжах завітає сюди, аби стати помічником найулюбленішого дитячого святого і разом з ним дарувати хвилини приємного та радісного настрою. Акцію «Миколай про тебе не забуде» восьмий рік поспіль проводить комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ спільно з вищими навчальними закладами, школами, громадськими організаціями, соціальними центрами, молодіжними спільнотами. Організатори запрошують усіх бажаючих матеріально й фінансово долучатися до проведення акції. Вона має на меті вшанування пам’яті великого благодійника святого Миколая, щоб звернути увагу громадськості на важливість доброчинності та вияву милосердя.

Доки є ще час, організатори акції шукають помічників. І не лише роздавати діткам подарунки, а й за покликом доброго серця скласти пожертви. Солодощі, забавки, книжки, канцелярське приладдя тернополяни можуть приносити до церкви святого Йосафата. Якщо хтось забажає долучитися до заходу грішми з власного гаманця, то їх можна покласти у трилітрові слоїки з логотипом акції.

18 грудня, коли всі діти очікують дива, волонтери акції – помічники святого Миколая розноситимуть подарунки за майже тисячею адресів. Вони постукають у двері та скажуть: «Я - від Святого Миколая. Він просив передати тобі цей подарунок». Для дітей це буде справжня несподіванка. «Ми торкаємося глибини людського серця, - говорить координатор акції Ірина Смовж. – Ми прагнемо аби якомога більше людей змогли відчути радість та щастя від безкорисливої допомоги іншим. Завдяки акції «Миколай про тебе не забуде» тисячі людей по новому відкривають для себе дар милосердя та доброчинності».

Сподіваюся, що філії цієї незвичайної фабрики запрацюють на всіх парафіях митрополії. І в день вшанування пам’яті святого Миколая ми не лише слухатимемо у храмах про його життя та милосердні вчинки, а самі прийдемо до тих, кому святмиколаївська казка залишилася чудовим спогадом дитинства, та родин, що живуть у матеріальній скруті чи мають інші проблеми. Слово навчає, а приклад спонукає. Ми ж своїм прикладом покажімо важливість турботи про ближніх і разом з подарунками передаймо частинку тепла наших сердець.