Вівторок, 26 жовтня 2021

Новини

Різдвяні свята у Тернопільсько-Зборівській єпархії (хроніка подій)

1166035493

7 січня, у день Різдва владика Василій Семенюк, правлячий архиєрей Тернопільсько-Зборівської єпархїї, очолив святкову Літургію у катедральному соборі міста Тернополя. Разом із єпископом молилися священики Тернопільської єпархії, представники єпархіального управління, влада та вірні.

Святкову Різдвяну Літургію у прямому ефірі транслювало тернопільське телебачення. Після Богослужіння семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого продемонстрували вірним різдвяний вертеп.

На запрошення владики з 2 до 11 січня відвідали Тернопільсько-Зборівську єпархію ректор Савонської семінарії (Італія) П’єро Джакоза та четверо семінаристів. Вони прибули в Україну, щоби зустріти Різдвяні свята у нашому обряді. Гості були зворушенні багатством традицій та гостинністю українського духовенства та вірних. За час свого візиту вони неодноразово супроводжували владику у його душпастирських візитаціях, були присутніми на Святій Вечері у Марійський духовний центрі Зарваниці, Львові, Унівській та Почаївській лаврах тощо. Необхідно зазначити, що Савонська семінарія робить вагомий вклад у розвиток наукового потенціалу Тернопільсько-Зборівської єпархії. Неодноразово семінарійна спільнота гостинно приймала духовенство нашої єпархії та допомагала поглиблювати знання італійської мови перед вступом у папські вищі навчальні заклади Риму.

8 січня, на свято Собору Пресвятої Богородиці, з пастирський візитом владика відвідав парафії у містах Волочиську (парох о. Володимир Козак) та Хмельницькому (парох о. Іван Данькевич). Цього дня дияконські свячення отримав Володимир Лещишин.

9 січня, парафія Перенесення мощей святого Миколая Чудотворця у селі Гиновичі Бережанського деканату святкувала 20-тиліття віднови. Владика Василій у співслужінні із отцем деканом Іваном Хрептаком, парохом Сергієм Олійнічуком відправили Божественну Літургію. Своєю різдвяною концертною програмою гостей свята привітав жіночий ансамбль «Журавочка», а семінаристи Тернопільської семінарії показали вертеп.

11 січня, з благословення владики копію чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої було перенесено у місто Зборів. Парафіяльна спільнота урочисто зустрічали її у своїй церкві. Владика Василій разом із отцем деканом Іваном Колодієм відслужили урочисту Божественну Літургію. Згодом відбувся процесійний хід вулицями міста. Вірні Зборівського деканату мали нагоду молитися до чудотворної ікони ще з 23 листопада, бо саме тоді вона розпочала свою «мандрівку» парафіями.

14 січня, на свято Обрізання Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа єпарх відслужив Божественну Літургію у Марійському духовному центрі Зарваниця. Подія зібрала велику кількість духовенства, представників влади, мирянських та молодіжних організацій, що прибули аби духовно пережити радість свята, отримати благословення на Новий рік, а також привітати владику Василія з іменинами. У цей день ієрейські свячення отримав диякон Роман Бобесюк. Семінаристи Тернопільської семінарії потішили всіх присутніх виставою «Меланка».

18 січня, владика Василій очолив богослужіння Навечір’я Богоявління у катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Опісля здійснив Чин Великого Водосвяття.

19 січня, у день Богоявління Господнього владика Василій разом із духовенством інших конфесій Тернополя, у присутності великої кількості мирян та представників влади здійснили Чин Великого Водосвяття на березі Тернопільського ставу. Дійство відбувалося біля хреста, встановленого на честь 1020-ліття Хрещення Руси-України, а також в ополонці із встановленим над нею крижаним хрестом. Опісля преосвященний Василій від’їхав на «Співоче поле», де за участю священиків деканату Східний Тернопільсько-Зборівської єпархії освятив воду. Семінаристи представили присутнім виставу «Меланка».

Олег ХАРИШИН,

прес-секретар

Інтерв'ю

br2

Душпастир з гітарою

18 травня 2021 10612 Hits
ha2

Любові вистачає на всіх

15 квітня 2021 13519 Hits

Публікації "Божого сіяча"

Приєднуйтесь до нас

 

Відеогалерея

pop