Четвер, 24 вересня 2020

Відбулася Всеукраїнська та молодіжна проща до Зарваниці

14-15 липня у Марійському духовному центрі Зарваниця відбулася Всеукраїнська та молодіжна проща, в якій взяли участь за різними даними близько 120 тисяч прочан з різних куточків України та з-за кордону, а також почесні гості – Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, архиєпископ Томас Едвард Галіксон, Апостольський нунцій в Україні, високопреосвященний Еліас Шакур, архиєпископ Мелхітської Греко-Католицької Церкви зі Святої Землі, преосвященний Антон Коша, єпископ-ординарій Кишиневської єпархії Республіки Молдова, 15 митрополитів, архиєпикопів, єпископів УГКЦ і РКЦ та представники влади.

Напередодні усі шляхи, що ведуть до чудотворного місця, були наповнені паломниками. Найбільша група, понад 1500 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі. Найбільше часу у дорозі провели прочани з Хмельницького вікаріату, до Зарваниці вони йшли майже тиждень. Ішли здебільшого молоді люди, а значна частина вірних приїхала на автобусах, автомобілях та велосипедах.

Цьогоріч проща була приурочена 120-й річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого та тематиці Святих Тайн. І оскільки Всеукраїнська та молодіжна прощі були об’єднаними, то природно, що після прибуття до Марійського духовного центру Зарваниця, Блаженніший Святослав разом з високодостойними гостями помолившись перед чудотворною іконою Матері Божої Зарваницької зустрівся з молоддю.


Глава УГКЦ дякував (повний текст звернення) молоді за те, що потрудилася і прийшла пішки до Зарваниці, долаючи десятки кілометрів. Говорячи про ініціативу Патріаршої комісії у справах молоді створити єдиний молодіжний простір, первоієрарх сказав: “Я хочу бути присутній у тому просторі, більше того - хочу його разом з вами будувати... Ми є разом, де би ми не були, ми ніколи не можемо бути християнами поодинці, бо ми не вистоїмо у тому світі, який часто є противний християнському життю та свідченню віри і науці Церкви”.


Також звернувся до молоді високопреосвященний Еліас Шакур, який зазначив: “Я прийшов до вас зі Святої Землі, я приношу вам свої вітання від ваших братів палестинців... Ви є Церква, ви є майбутнє Церкви, я прийшов, щоб навчитися будувати відносини між нашими Церквами, ми хочемо бути вашими братами і сестрами...”

Після зустрічі із церковними ієрархами молодь продовжила духовну програму у рамках творення єдиного молодіжного простору та з нагоди 120-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Президент ФУКАСТ “Обнова” представила доповідь “Все обновити у Христі”. Духовні пісні виконував молодіжний гурт “Глорія” із Бережан (Тернопільщина).

Тим часом до Зарваниці паломники продовжували прибувати. Велика кількість священиків уділяли Святу Тайну Покаяння численним прочанам, що вишиковувалися у довгі черги. Прочанка Надія, яка прибула з Тернополя, зазначила: “Зарваниця переповнена юрбами людей, молитви, піснеспіви, відкриті серця та радісні очі котрих творять піднесену атмосферу великої християнської родини. Ми прийшли, бо хочемо черпати благословення зі Святих Тайн, молитов, цілющої джерелиці та Богослужінь”.

Вечірню відправу у каплиці біля парафіяльної церкви очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, у співслужінні з екзархом Одесько-Кримським Кир Василієм Івасюком та єпархом Бучацьким Кир Димитрієм Григораком.


Найпіднесенішим фрагментом вечора був похід зі свічками від парафіяльного храму до скульптурної композиції Зарваницької Матері Божої, де Блаженніший Святослав у присутності гостей та владик, разом з усіма паломниками відправив Молебень до Пресвятої Богородиці. Звертаючись до прочан, він зауважив: "Мати Церква руками Богородиці усіх нас огортає, пригортає до свого материнського серця і наповняє нас небесними дарами, підносить нас до того невидимого духовного світу”. Глава УГКЦ говорив про важливість Святих Тайн у житті християнина. Первоієрах прокоментував жест, який робить священик чи єпископ після Святих Тайн Хрещення та Миропомазання, вручаючи новоохрещеному запалену свічку та говорячи наступні слова: “Прийми оцю горіючу свічку і старайся в усьому житті твоєму просвічуватися світлом віри і добрих діл, щоб коли прийде Господь, ти міг світло вийти на зустріч Йому зі всіма святими і ввійти беззаборонно у чертог небесної слави Його і царювати з ним у безконечні віки”. Патріарх зазначив, що свічки, з якими усі прийшли до монументу Богородиці, повинні пригадати кожному саме обітницю дану після Хрещення, “бо це світло, яким зараз сяють ваші свічі — є образом самого воскреслого Христа”. “Кожен з вас, кожен християнин покликаний освітлювати світ через свої добрі діла. Цей похід зі свічками — це є крок на зустріч воскреслому Христові, дуже прошу вас, освітіть вашим християнським життям ту темряву невірства, яка так щільно огортає сучасний модерний світ”.

Відтак на Співочому полі управа комісії у справах молоді організували концертну програму у рамках творення єдиного молодіжного простору та з нагоди 120-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Духовно-мистецький вечір презентували: Ірина Зінковська – заслужена артистка України, Олександр Божик – срібний призер проекту «Україна має таланти», Ярослав Джус - один з переможців цього ж проекту, колектив бандуристів зі Львова «CherryBand», а також інші молодіжні колективи та виконавці. Зі словом привітання та заохоти єднатися для здійсненні високих цілей до переповненої арени глядачів звернувся голова Патріаршої комісії у справах молоді о. Ростислав Пендюк.


У неділю, 15 липня, Зарваниця вітала численне Всеукраїнське паломництво. Святкову Архиєрейську Літургію очолив Блаженніший Святослав Шевчук. У спільній молитві взяли участь архиєпископ Томас Едвард Галіксон, Апостольський нунцій в Україні, високопреосвященний Еліас Шакур, архиєпископ Мелхітської Греко-Католицької Церкви зі Святої Землі, преосвященний Антон Коша, єпископ-ординарій Кишиневської єпархії Республіки Молдова, 15 митрополитів, архиєпикопів, єпископів УГКЦ і РКЦ, численне духовенство та богопосвячені особи, представники влади, численні гості з Донецька, Криму, Херсона, Миколаєва, Кіровограда, Києва, Луцька, Рівного, Вінниці, Житомира, Закарпаття, Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Дрогобича.

Відео-сюжет проповіді Патріарха Святослава під час Літургії:

Блаженнійший Святослав привітав усіх високодостойних гостей та прочан які, незважаючи на дощ, молилися на Літургії, уділив архипастирське благословення, подякував організаторам прощі за наполегливу працю, священикам, які з вірними ішли пішки та сповідали під час прощі, представникам влади з допомогу в організації паломництва.

 

прес-служба архиєпархії

запрошуємо переглянути повний фоторепортаж події та відео