З Тернополя на прощу до Зарваниці вирушили паломники

Більше тисячі прочан вирушили сьогодні зранку від Архиєкатедри Тернополя до Марійського духовного центру у Зарваниці. Вже на виході з міста до колони долучилися ще декілька десятків паломників. За словами настоятеля Архикатедри о. Андрія Романківа, зараз їх близько 1500. Однак, як каже священик, на нічліг до Струсова очікується до 2000 прочан.

Голова комісії у справах молоді о. Орест Павліський, який очолює пішу колону, зазначив: «Ми дякуємо Богу, що так багато людей відгукнулося. Ми бачимо, що серед паломників – найбільше молоді. Це нас не може не тішити. Оргкомітет подбав про належні умови для прочан: харчування та нічліг, однак, в першу чергу, ми хочемо допомогти людині навернутися до Бога, покаятися, здобути душевну гармонію”.

За два дні прочани подолають пішки 54 кілометри. Сьогодні увечері зупиняться на нічліг у Струсові, а прибудуть у Зарваницю в суботу після обіду. Супроводжуватиме колону паломників карета швидкої допомоги та міліція.

Прочани почергово несуть портрет Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого, адже паломництво присвячене 120-ій річниці від дня його народження та тематиці Святих Тайн. 

Як зазначалося раніше, на паломництво до Зарваниці прибудуть всі члени Синоду єпископів УГКЦ та Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, а також високопреосвященний Еліас Шакур, архиєпископом Мелхітської Греко-Католицької Церкви, та преосвященний Антон Коша, єпископ-ординарій Кишиневської єпархії Республіки Молдова, представники влади.

Під час цьогорічної Всеукраїнської та молодіжної прощі творці Єдиного молодіжного простору Єдиного молодіжного простору УГКЦ та комісія у справах молоді з участю великої кількості молодіжних волонтерів Тернополя організують духовно-мистецьку програму для молоді.

 

прес-служба архиєпархії

решта світлин у фотогалереї

світлини Володимира Явнича (0676966860)

 

Розпорядок прощі

Четвер, 12 липня

Вихід прочан пішої прощі до Зарваниці з Хмельницького, Кам'янця-Подільського, Волочиська, Сатанова, Підволочиська.

П'ятниця, 13 липня

06.30 - Збір паломників, які візьмуть участь у пішій прощі, біля Архикатедрального собору м. Тернополя.

07.00 - Свята Літургія.

08:30 - Вихід прочан з Тернополя до Зарваниці (супровід міліції, медперсоналу, ночівля у с. Струсів).

Субота, 14 липня

Вихід прочан з Бережан, Козови, Зборова, Збаража, Теребовлі до Зарваниці.

11.00-18.00 - Реєстрація учасників прощі (при вїзді в Зарваницю).

12.00 - Конференція “Святі Тайни” (каплиця біля парафіяльної церкви).

13.00 (14.00) - зустріч в м. Збаражі Патріарха УГКЦ Святослава, архиєпископа Мелхітської Греко-Католицької Церкви Еліаса Шакура та преосвященного Антона Коші (перший єпископ-ординарій Кишиневської єпархії республіки Молдова).

У церемонії зустрічі візьмуть участь владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ та представники влади.

16.00-17.00 - Зустріч з молоддю (каплиця біля парафіяльної церкви).

17.00 - Вервиця (площа біля собору).

19.00 - Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).

20.00 - Архиєрейська Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

22.00 - Похід зі свічками до чудотворного місця.

23.00 - Молебень до Богородиці (площа біля собору).

00.00 - Освячення води.

00.30 - Хресна Дорога.

00.30 - Початок духовного концерту (співоче поле).