Неділя, 07 березня 2021

На День молоді у Тернополі відбувся “В'їзд Ісуса в Єрусалим”

pic 0079Під час театралізованого дійства 8 квітня молодь спостерігала за Ісусом Христом, який їхав на ослику, зустрівся із Закхеєм, перекидав стіл торговців. Процесія пройшла центром Тернополя (від церкви Успення Пресвятої Богородиці до Архикатедрального Собору) та зібрала велику кількість вірних, зокрема дітей та молоді.

Похід відбувся з нагоди архиєпархіального Дня молоді. Організатором виступила комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та духовна семінарія імені Патріарха Йосифа Сліпого. Дійство символізувало подію понад 2000-літньої давності, коли Христос напередодні своїх страстей урочисто в'їхав на осляті у Єрусалим.

“Вітаємо Ісуса вигуками “осанна” та вербовими гілками, що символізують нашу любов до Спасителя, - сказав архиєпископ і митрополит Василій Семенюк, зустрічаючи процесію перед Собором. - Сьогодні ми просимо у Нього ласки сильної віри та витривалості до кінця”.

Архиєрей очолив Божественну Літургію, під час якої зокрема сказав: “Ми сьогодні відзначаємо День молоді. Дорога молоде, ти повинна жити з Христом, любити його, але не хвилево, бо Він приходить до нас упродовж віків у Святому Причастю”.

“Цей в'їзд є свідченням, що Спаситель добровільно йде на муки та смерть заради спасіння кожного з нас... Єрусалимляни стелили одіж, показуючи цим свою покору та любов. І ми також вітаємо Його сьогодні чистотою свого серця, любімо Христа усім серцем, жиймо згідно Його Заповідей, аби інші говорили: “Дивіться, як вони люблять один одного”, будьмо милосердними до ближніх”.

Вкінці провідники комісії від імені молоді Тернопільщини привітали митрополита квітами та подякували за молитву, а настоятель Архикатедри о. Андрій Романків висловив привітання з нагоди 8-ї річниці єпископської хіротонії. Священик подарував архиєрею копію стародавнього митрополичого хреста. Відтак на площі біля Собору відбулася презентація молодіжних християнських організацій.

Цього дня священичі свячення отримав диякон Ігор Махніцький, а піддияконські - Роман Коцур.

Напередодні свята молодь взяла участь у нічних чуваннях на парафії новомучеників УГКЦ (храм на території ЗОШ №8).

 

прес-служба архиєпархії

світлини у фотогалереї, автор Володимир Явнич