Понеділок, 24 червня 2024

Три священнослужителі Тернополя отримали церковні нагороди

6 травня, у Світлий Понеділок після празника Пасхи, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк візитував парафію святого архистратига Михаїла с. Остапʼє. Традиційно на подвір’ї храму архиєрея зустрів парох храму о. Михайло Буртник разом з парафіяльною молоддю і дітьми, які привітали архиєпископа великодніми гаївками та віршами.

ma 13Митрополит Василій поблагословив всіх вірних, які зібралися на празник та закликав до молитви за перемогу України та воїнів, які мужньо захищають нашу землю. По завершенню Святої Літургії кир Василій вручив грамоту парафіяльній спільноті, яка безперервно молиться за завершення війни і перемогу, а також нагородив правом носити золотий хрест з прикрасами о. Василя Макоїда, сотрудника парафії св. Івана Богослова м. Тернополя, який є уродженцем с. Остапʼє.

Насамкінець, митрополит Василій подякував отцю пароху Михайлу Буртнику за довголітнє служіння у Христовому винограднику, а семінаристи поставили духовний концерт.

7 травня, у Світлий Вівторок, високопреосвященний Василій візитував парафію св. Івана Богослова м. Тернополя, яка святкувала парафіяльний празник. Парох о. Іван Козій разом з запрошеним духовенством зустріли митрополита, який благословив усіх вірних. Відтак, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. 

Після читання Євангелії владика виголосив проповідь, закликавши всіх до молитви, посту і милостині за Україну, а також привітав парохіян з празником, наголосивши на житті покровителя парафії св. апостола і євангелиста Івана Богослова. Після Літургії митрополит нагородив правом носити золоті хрести з прикрасами сотрудників парафії о. Василя Дубця і о. Володимира Барну, подякувавши їм за ревне служіння. Завершилося свято спільним освяченням води та окропленням усіх присутніх.

пресслужба архиєпархії

повідомив о. Василь Макоїд