Неділя, 23 червня 2024

У Страсну П'ятницю в Зарваниці молилися Хресну дорогу та виставили Плащаницю

Щороку, у Страсну п’ятницю, доброю традицією у Марійському духовному центрі «Зарваниця» є проведення особливої великопосної молитви. В цей день кожен християнин переживає разом з Ісусом Христом страждання та смерть, які Він приймає і терпить, щоб перемогти, показати любов і дарувати спасіння. Під час війни український народ іде своєю хресною дорогою, несучи  хрест болю, смутку, втрат, жорстоких боїв, жахливих смертей. Але як Христос воскресінням перемагає смерть, так і Україна здобуде перемогу над злом.

x 16В цьому намірі 3 травня у Зарваниці відбулася театралізована Хресна дорога Господа нашого Ісуса Христа, організована студентами  Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого.

Розпочалася молитва у малій базиліці Зарваницької Матері Божої. Архиєпископ і митрополит очолив Вечірню з виставленням Плащаниці  у співслужінні священників з Тернополя, Марійського духовного центру та Зарваницького деканату. Відтак присутні й духовенство процесійно проходили стаціями, які відображають шлях Ісуса Христа на Голгофу і смерть на хресті. Також особливими були намірення на кожній зупинці Хресної дороги. В цей день молитва звучала за усіх наших захисників, за поранених і полонених, за матерів і сім’ї наших героїв, за мирних жителів, які щоденно страждають від війни, за волонтерів, за душі героїв, які віддали свої життя заради правди і волі. Завершилася молитва символічним проханням, яке звучить у серці кожного: «Воскреслий Ісусе, просимо про твою ласку воскресіння для України та її героїв…». Вірні, які через воєнний стан не змогли бути присутніми, долучались до молитви за допомогою трансляції наживо.

По завершенні Митрополит Василій подякував ректору семінарії о. Івану Римару, братам-семінаристам за щорічну організацію цієї знаменної події, подякував кожному, хто неустанно випрошує у Господа перемоги для України у несправедливій війні.

x 21

пресслужба МДЦ «Зарваниця»