Субота, 20 липня 2024

Тернопільські капелани відвідали військових на Харківсько-Лиманському напрямку

Цими днями військовий капелан отець Михайло Живчак та декан Великобірківський о. Михайло Піняга здійснили духовну місію у місцях дислокації підрозділів ЗСУ на Харківсько-Лиманському напрямку. Священники, окрім духовного служіння, доставив військовим продукти, різні необхідні речі, передачі, запчастини для автомобілів, колеса до автомобіля.

pi 3«Зустріч з нами для них - це вісточка з дому, можливість поспілкуватися, разом помолитися Службу Божу, приступити до Сповіді, - розповідає о. Михайло Піняга. – Недарма кажуть, що невіруючих на війні нема. Воїни потребують часом більше, ніж хліба, щирого слова підтримки, розради, надії. Адже той, хто чи не щодня заглядає у вічі смерті, надзвичайно цінує життя і вміє тішитися простими речами. А цінність людського спілкування і зичливості для тих, хто і спить озброєний,- дає змогу відчути, що ти насамперед людина, яка також втомлюється, зневірюється і розчаровується, але знаходить потіху у молитві та щирій розмові».

Отець Михайло наголосив, що «наші воїни - то є направду лицарі духа і воїни світла, бо від них самих заряджаємося надією і вірою в перемогу. Саме вони, ті, хто "на нулі", розуміє, скільки ще шляху нам пройти, але саме вони найбільше вірять у майбутнє України і роблять все, щоб ми жили у безпеці. Наше відвідування, наша спільна молитва - це найменше, чим ми можемо їм послужити, але таке цінне і потрібне, яке тримає їх і запевняє  у Господній опіці».

У ході духовної місії відбулася зустріч з тернопільським капеланом о. Євгеном Флистою, якому передали потрібні речі для його бригади. Організатором поїздки був воїн, тепер волонтер Сергій Лісовий, який подбав про логістику.

«Дякуємо парафіянам сіл Сороцьке, Грабовець, Великогаївській ОТГ та голові Олегу Кохману, фермеру Юрію Березовському за необхідні речі для військових. Щиро дякуємо за благословення і допомогу митрополиту Василію Семенюку, Тернопільський духовній семінарії і ректору отцю Івану Римару. Також моє шанування і щира подяка волонтеру - капелану отцю Михайлу Живчаку, пароху сіл Довжанка та Домаморич за наше спільне служіння і поїздку, яка для отця вже була з 2014 року сорок шостою», - підсумував о. Михайло Піняга.

пресслужба архиєпархії