Субота, 20 липня 2024

У Бельгії відбулася зустріч ректорів Марійських духовних центрів Європи

У Марійському санктуаріумі в Бано (Banneux) з 17 по 20 жовтня 2023 р. проходила щорічна міжнародна зустріч ректорів «Марійського європейського зв’язку» (The European Marian Network). До цієї мережі Марійських духовних центрів входить 22 святих місця.

zobrazhennya viber 2023 10 22 23 22 26 575З благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка Марійський духовний центр «Зарваницю», а в даний драматичний час війни також цілу Україну, представили о. д-р Іван Січкарик, референт зовнішніх зв’язків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та о. Ігор Засійбіда, сотрудник Малої базиліки Зарваницької Матері Божої та адміністратор багатофункціонального навчально-просвітницького центру в МДЦ «Зарваниця».

Ректор санктуарію в Бано монсеньйор Лео Пальм на початку зустрічі представив історію святині, а також духовну та соціальну діяльність Марійського центру. В конференціях взяли участь місцевий єпископ дієцезії Льєж Жан-П’єр Дельвіль. Він в історичній перспективі розповів про рабина та його родину, які під час Другої світової війни переховувалися від німецьких солдатів в цьому санктуаріумі, а також той факт, що рабин мав видіння Пресвятої Богородиці.

На зустріч з ректорами Марійських святинь прибув апостольський нунцій у Бельгії архиєпископ Франко Коппола, який поділився з присутніми своїм досвідом служіння та духовного пережиття в сантуарію в Гваделупі (Мексика).

Під час представлення кожного духовного центру, ректори у своїх звітах подали аналіз діяльності Марійських святинь після пандемії. Спільно були розпрацьовані нові напрямні для подальшого розгляду та застосування, щоб покращити душпастирську опіку паломників.

Іншою головною темою, яка постійно звучала – це питання війни в Україні. У всіх Марійських духовних центрах кожного дня моляться за мир в нашій державі, а також кожний санктуарій відповідно до його можливостей прийняв і далі приймає біженців з України та надає різносторонню допомогу. В святині Бано, на знак підтримки українського народу, є виставлені 2 великі жовто-блакитні прапори: один – біля місця об’явлення Богородиці, а другий – у головній церкві.

Під час спільної молитви українська делегація запалила свічку-миру, а далі була вервиця на різних мовах за мир в Україні та за мир в інших країнах світу, де є війна.

Делегація з України висловила подяку усім за надзвичайно важливу підтримку і прояв як братерської християнської любові так і людської солідарності. Також був представлений звіт як саме Марійський Духовний Центр «Зарваниця» бере активну участь в наданні притулку та допомоги тим людям, які, через обставини війни, втратили все і є змушені розпочинати, фактично, своє життя з початку.

На завершення з’їзду монсеньйор Лео Пальм спільно із ректорами відслужив подячну Божественну Літургію.

 Наступна зустріч представників Марійських духовних центрів Європи відбудеться в 2024 р. у Хорватії у чудотворному місці Марія-Бистриця.

Довідка: Бано (Banneux) це є відпустове місце у Бельгії, неподалік від міста Льєж, де у 1933 році об’явилася Діва Марія. Санктуарій був заснований тут у 1949 році.

У 1933 році Богородиця кілька разів об’являлась дванадцятирічній Маріетті. Діва Марія привела дівчинку до джерела, вода з якого виявилась цілющою. Це місце стало паломницьким і в 1938 році недалеко була побудована лікарня. А згодом біля джерела звели церкву, капличку та Хресну дорогу. Під час одної з зустрічей Марія назвала себе покровителькою бідних та усіх націй. Під її покров прийшли також і українці, поставивши тут пам’ятну каплицю на згадку 1000-ліття хрещення нашого народу.

повідомив о. д-р Іван Січкарик