Субота, 09 грудня 2023

«Українська молодь – Христові» прийняла нових членів

Цими днями, з нагоди празника Покрови Пресвятої Богородиці, парафіяльні осередки об’єднання вірних УГКЦ «Українська молодь – Христові» приймають нових членів. Десятки кандидатів після приготування склали присягу вірності Христові та стали дійсними членами молодіжного руху УГКЦ. На кожній із парафій, де діє осередок (їх в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії близько 10) відбулися Божественні Літургії, а, відтак, священики-духівники здійснили Чин прийняття нових членів. Цікаво, що цього року долучилися до спільноти 2 молодих священники Тернопільсько-Зборівської архиєпархїі о. Володимир Мисан та о. Петро Мушинський, які, відтак, увійшли до об’єднання духівників молодіжного руху.

384482568 2951687468295017 4961181873795650377 nПо-особливому відбулося свято у смт. Козова, де духівник УМХ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Володимир Наконечний спільно із архиєпархіяльним координатором Лілією Сохою зібрали представників усіх осередків. Свято традиційно розпочалося Молебнем до Пресвятої Богородиці. Опісля - найважливіша мить - присяга. "Слова, які виголошувала молодь, зачіпали до глибини душі і кожен з присутніх згадував те, як цілком присвятив себе Богу та УМХ", - розповідає о. Володимир Наконечний.

Особливим гостем святкувань стала голова Всеукраїнської Координаційної Ради Молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь - Христові» Христина Потерейко (Кутнів), яка цими днями відвідала частину інших осередків. Пані Христина привітала Козівський осередок з річницею, подякувала священникам та молоді за працю над розвитком спільноти і особливу креативність, подякувала новим членам, які склали присягу, за відвагу сказати «так» Христові. Голова закликала кожного бути апостолами своєї присяги вірності, а також молитися до заступника нашого руху Митрополита Андрея Шептицького.

photo 2023 10 02 20 18 08Відтак, молодь організувала для гостей рухливі банси, велику гру, квест-знайомство із Козовою та смачний фуршет. Свято наповнив своєю духовною програмою отець-диякон Пахомій.

«Звісно, не могли відпустити УМХістів із інших осередків без подарунків від нас, а саме - зображеннями митрополита Андрея Шептицького, який є нашим покровителем та духовним батьком. Цей день був наповнений родинною атмосферою свята, радості та Божої прослави, ми сподіваємося, що він залишиться в серцях кожного. Дякуємо осередкам УМХ та всім, хто розділив з нами свято!», - додає о. Володимир Наконечний.

Також у рамках святкувань осередки УМХ парафій Пресвятої Тройці та Покрови Пресвятої Богородиці м. Тернополя проводили благодійні ярмарки, на яких зібрали значну суму коштів для підтримки ЗСУ та військових капеланів.

До слова, молодіжний рух УМХ продовжує важливу місію поширення християнських цінностей, залучає активну молодь Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та створює нові осередки. Власне, цими днями архиєпархіальний координатор Лілія Соха спільно з духівником о. Володимиром Наконечним зробили представлення УМХ молоді с. Озерна, де планується створення осередку. Присутні почули важливу інформацію про структуру спільноти, цінності, статут, який нещодавно був затверджений Синодом єпископів і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом. Також з ініціативи духівників на парафіях активно проводяться формаційні курси УМХівського новацтва, де діти готуються до вступу в УМХ.

пресслужба архиєпархії