Понеділок, 24 червня 2024

У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща Марійських та Вівтарних дружин

В неділю, 11 вересня, відбулася Всеукраїнська проща Марійських та Вівтарних дружин до Зарваниці. Цитата із другої книги Макавеїв «Від Бога перемога» (ІІ Мак. 13.15) була використана як гасло та основна тема заходу. В події взяли участь численні представники Марійських та Вівтарних дружин із усіх деканатів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

KV0Y0022Проща розпочалася із реєстрації учасників. Опісля, відбулася Архиєрейська Свята Літургія під проводом владики Теодора Мартинюка, який виголосив гомілію та уділив архипастирське благословення для паломників. Після Служби Божої відбулося офіційне прийняття кандидатів у спільноти Марійської та Вівтарної Дружин. Діти, сповнені радості та щастя, одягнули стихарі-дельматики та блакитні накидки.

Після спільної молитви та урочистостей учасників пригощали смачним чаєм, булочками й печивом. Відтак діти вирушили до Малої Базиліки Матері Божої Зарваницької. Там відбулася катехизація на тему "Бути християнином в умовах війни". Лекцію проводила Ірина Драгущак, координатор спільноти УМХ. У доповіді було подано чимало свідчень із життя наших воїнів-захисників. Як висновок, діти зрозуміли, що молитва до Бога - найбільша сила, яка дає ласку здобути перемогу. Усі спільно молилися за нашу владу, захисників, волонтерів, поранених, полонених та за всіх, хто докладає зусиль для перемоги України над агресором.

KV0Y0105Далі учасників очікували  банси та масштабний флешмоб. На завершення відбувся спільний Молебень до Богородиці, молитва за перемогу України та окроплення свяченою водою учасників прощі. Попри прогнози погоди, з ласки Божої, організаторам вдалося чудово провести захід. Учасники задоволені та щасливі повернулися до своїх домівок. Кожен отримав на пам'ять особливу книжечку, приурочену до цієї події та синьо-жовту стрічку. Найбільш витривалих і сумлінних прочан очікувала солодка несподіванка.

Організаторами заходу стали о. Ігор Драпак, о. Василь Брона, семінаристам ВДС імені Йосифа Сліпого, аніматорам з парафій св. Володимира, Вознесіння Господнього (смт. Велика Березовиця).

KV0Y0113KV0Y0218KV0Y0311повідомив Любомир Петровський, студент 5 курсу ТВДС