Вівторок, 30 травня 2023

«Нескорений дух нашого народу є запорукою воскресіння України», - митрополит Василій Семенюк у день празника Пасхи

Сьогодні, 24 квітня, у день найбільшого християнського празника Воскресіння Христового, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк очолив Пасхальні Богослужіння в Архикатедральному Соборі Тернополя, а саме: Надгробне, Воскресну Утреню, Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення великодніх страв. Владиці співслужили синкел у справах мирян отець-мітрат Андрій Іван Говера, ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар, настоятель Архикатедри о. Орест Павліський та священники Собору.

pas6«Дорогі брати і сестри, українці та українки! Сьогодні ми спільно переживаємо довгу ніч, що настала для нас з початком війни, - наголосив кир Василій у своєму Великодньому посланні [повний текст]. - Україна залита невинною кров’ю наших співвітчизників, вкрита тілами наших братів та сестер, зруйнована, сплюндрована, але нескорена. Саме цей нескорений дух нашого народу є запорукою воскресіння України. Цей дух є могутнім знаком нашої перемоги, нашого майбутнього, нашого ранку, що обов’язково настає, незважаючи на те, якою б довгою не була ніч.

Сьогодні особливо звертаюся до тих, які втратили у цій війні своїх рідних та близьких. Нехай Воскреслий Христос буде світлом їхнього вічного життя, а Небесний Бог-Отець прийме їх у свої батьківські обійми, як прийняв свого розп’ятого Сина. Висловлюю щиру вдячність усім небайдужим людям в інших країнах світу. Завдяки вам ми не  самотні у цю нелегку для нас хвилину. Нехай Воскреслий Христос перетворить смуток на радість кожному українцю та українці, які спільно об’єднані вірою у нашу перемогу. Особлива вдячність, моя особиста молитва та моє архиєрейське благословення українським воїнам, у руки яких Боже Провидіння вклало долю усього нашого народу, його свободу, його правду та саме його існування».

Насамкінець, кир Василій побажав кожному, щоби гасло багатьох поколінь борців за волю та незалежність України «Христос Воскрес! Воскресне Україна!» стало нашим спільним гаслом у ці святкові дні. «Нехай Христос-Переможець смерті перемінить серце кожного українця, наповнить його надією та відвагою продовжувати розпочатий шлях. Хай вістка про Воскресіння Божого Сина змінить смуток на радість, а світло Воскреслого Христа поглине темряву неправди ворогів українського народу».

pas3pas2pas1pas4pas5

пресслужба архиєпархії