Понеділок, 02 жовтня 2023

У Чорткові відбулася конференція на тему «Щаслива християнська сім’я - запорука успішного майбутнього України»

На підставі 89-сесії рішення Синоду Єпископів УГКЦ та на запрошення преосвященного владики Димитрія Григорака, єпарха Бучацького, 30 листопада, у приміщенні єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ в м. Чортків відбулась конференція на тему «Щаслива християнська сім’я - запорука успішного майбутнього України».

007Захід відбувся під гаслом «За християнською Україною – християнське майбутнє Європи!». На конференції обговорили сучасні виклики та шукали механізми запобігання деструктивним явищам, котрі в наш час руйнують особистість, сім’ю, суспільство та державу. До слова були запрошені експерти, освітяни та громадські діячі, які представили ряд актуальних тем. В тому числі представники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Зокрема, п. Віра Глиняна (освітянин, катехит, вчитель християнської етики) звернула увагу присутніх на важливості християнського виховання молоді, що базується на необхідності відстоювання та закріплення  в освітньому процесі предмету християнської етики. Зеновій Літинський, як молодіжний лідер (член спільноти «Обнова», молодіжний депутат м. Тернопіль) закцентував увагу на необхідності виховання християнських лідерів та роль молодіжних спільнот для Церкви та Держави.

008Роман Слободян (християнський підприємець, спікер руху «Щаслива християнська сім’я») висвітлив тему соціального служіння та соціального підприємництва, аби кожний українець почувався господарем на своїй землі. А міграційна криза внормувалася, дякуючи співпраці синергії: Церкви та кооперативних рухів. Юрист Ольга Коваль ознайомила присутніх відносно юридичних процесів, що стосуються загрози негативному впливу на національне законодавство у випадку відкинення християнських цінностей.

Ірина Драгущак, молодіжна лідерка, (спільнота «Українська молодь – Христові») висвітлила проблематику української християнської ідентичності та гендерної ідеології, а член громадської організації «Рух тверезих Галичан» Роман Гарасим розповів про необхідність відновлення та популяризацію тверезого способу життя українців.

Участь у конференції взяли також і духовенство та  голови та представники місцевих об’єднаних територіальних громад. Модерував дану конференцію громадський діяч, крайовий ГО «Скаутсво Європи в Україні», амбасадор руху «Щаслива християнська сім’я» Назар Єременко, який також був спікером конференції та підсумовував виступ усіх діячів.

На завершення Владика Дмитро подякував усім присутнім за запитання, дискусію, діалог та учасники провели спільну молитву у всіх озвучених наміреннях та архиєрей уділив всім благословення.

004002повідомила Оля Коваль