Субота, 20 липня 2024

У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії вшанували 20-у річницю відходу у вічність владики Івана Прашка

28 січня минуло 20 років з дня смерті блаженної пам’яті владики Івана Прашка, першоієрарха Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла, УГКЦ. Вшановуючи ці роковини, 31 січня у місті Збаражі, в церкві Христового Воскресіння Архиєрейську Божественну Літургію відслужив владика Микола Бичок, теперішній єпарх Мельбурнський.

pra 05У своєму пастирському слові преосвященний Микола наголосив, що «кожен у свій час ставить багато запитань: чи то діти, які пізнають світ, чи молодь, яка намагається здобувати життєвий досвід. Ставимо часто питання у професійній діяльності, однак кожна віруюча людина мусить поставити запитання: «Що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?». Владика Миколай підкреслив, що кир Іван став «наріжним каменем» для нашої Церкви в далекій Австралії. «Він не приїхав туди сам, він приїхав з Богом, бо вірив, що це Господь його туди посилає. І напевне не один раз він ставив запитання: «Що мені робити?» Але у молитві знаходив відповідь – роби те, що потрібно для Царства Небесного. І тільки ця віра допомогла владиці Івану згуртувати розкинений український народ у велику єпархію».

Також владика Миколай поділився, що перед Літургією мав зустріч із племінником владики Івана, паном Дмитром Бутирем, який показав багато фотографій і навіть листи. Владика зауважив, що до кир Івана багато писало людей з Сибіру, з Казахстану і він дуже допомагав людям.

На завершення преосвященніший Миколай звернувся до присутніх зі словами: «Особа владики Івана, має стати для нас прикладом, що коли нам здається, що щось є неможливе, потрібно пам’ятати, що «те, що неможливо в людей, можливо у Бога».

Після Архиєрейської Літургії відбулася Панахида за упокій душі блаженної пам’яті владики Івана Прашка. Відтак, на могилі батьків владики Івана кир Миколай разом з присутнім духовенством освятили пам’ятник блаженної пам’яті Василя та Марії Прашків.

Цього  дня у Замковому палаці пройшла урочиста академія вшанування 20-тої річниці відходу у вічність кир Івана Прашка. На урочистій академії відбулося погашення марок і презентовано альбом, який вміщує іменний конверт з маркою із зображенням «Хреста Пам’яті», маркою про Збаразький замок та наліпкою із зображенням владики Івана Прашка. Також відбулася презентація 4 календарів із зображеннями владики, 36 марок і презентація книжку «Владика кир Іван Прашко».

В урочистій академії взяли участь: преосвященніший владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, отець-мітрат Андрій Говера, синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської єпархії, священики церкви Христового Воскресіння м. Збаража о. Олексій Боднарчук і о. Омелян Колодчак, всечесніші отці Михайло Бедрій та Назарій Бедрій, о. Андрій Чорненко, віце-ректор Івано-Франківської духовної семінарії та родина владики Івана Прашка, керівники районної і місцевої влади та чисельні містяни.

Слід зауважити, що за стараннями отця Михайла Бедрія у Збаражі названа вулиця імені Івана Прашка. Працю свого батька продовжує отець Назарій Бедрій, який популяризує особу славетного сина збаразької землі. Також за рішенням сесії Збаразької міської ради від 25.09.2001 р. Іван Прашко отримав звання «Почесний громадянин Збаража», посмертно.

У музеї Збаразького замку в одному з залів експонується виставковий фонд присвячений славетному земляку. Життя владики Івана Прашка було сповнене відваги у проповідуванні Євангелія. Відкриваючись на Божу дію у своєму житті, він зумів згуртувати людей навколо Бога і Церкви. Тому словами апостола Павла хочу ще раз підкреслити величну постать владики Івана: «Пам'ятайте про наставників ваших, які звіщали вам слово Боже, і дивлячись уважно на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру» (Євр.13, 7).

за повідомленням кир Миколая Бичка