Середа, 20 січня 2021

Рішення архиєпархіального собору «Еміграція, поселення та глобальна єдність УГКЦ», який відбувся у Зарваниці 27 лютого 2020 року

Декрет

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,

Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Божою милістю

кир Василій Семенюк

Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський
stze 19

ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕНЬ АРХИЄПАРХІАЛЬНОГО

СОБОРУ ТЕРНОПІЛЬСЬКО-ЗБОРІВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ

«ЕМІГРАЦІЯ, ПОСЕЛЕННЯ ТА ГЛОБАЛЬНА ЄДНІСТЬ УГКЦ»

Оцим декретом, відповідно до кан. 241 ККСЦ та для вдосконалення душпастирського служіння у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії затверджуємо та проголошуємо рішення архиєпархіального собору «Еміграція, поселення та глобальна єдність УГКЦ», який відбувся у Зарваниці 27 лютого 2020 року Божого у відповідності до кан. 237 §1 ККСЦ. Зазначені рішення одночасно є пропозиціями Тернопільсько-Зборівської архиєпархії на Патріарший собор УГКЦ.

Розділ І. Еміграція, поселення.

 1. При курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії доручаємо створити групу експертів-психологів у сфері міграції, для можливості їхньої співпраці та надання консультацій у душпастирських ініціативах. Згаданим фахівцям підготувати рекомендації для священиків архиєпархії для душпастирської праці з емігрантами та членами їхніх родин.
 2. Доручаємо парохам та адміністраторам парафій архиєпархії раз у місяць служити Літургію у наміренні емігрантів і рекомендуємо, аби це був перший вівторок місяця. Крім того, рекомендуємо у різдвяному часі у парафіях архиєпархії обирати для проповідей тему про проблему еміграції  та сім’ю.
 3. Доручаємо пресвітерській раді організовувати архиєпархіальну прощу емігрантів до Зарваниці.
 4. Рекомендуємо священикам архиєпархії долучатись до різних засобів комунікацій (наприклад, соціальні мережі) у спілкуванні зі своїми парафіянами, що перебувають за кордоном, підтримуючи таким чином зв’язок між душпастирем та парафіянами, які емігрували. Також рекомендуємо створювати у соціальних мережах молитовні групи між парафіянами та вірними, які перебувають на еміграції.
 5. Рекомендуємо душпастирям у парафіях вести статистику осіб емігрантів. Ця рекомендація особливо стосується душпастирів у сільських місцевостях.
 6. Доручаємо молодіжній комісії у співпраці з протопресвітерами у період літніх канікул організовувати літні табори для дітей емігрантів. Також рекомендуємо організовувати зустрічі для сімей емігрантів (реколекції, реабілітації тощо).
 7. Рекомендуємо парохам та адміністраторам архиєпархії у душпастирському служінні надавати пріоритет у духовній опіці соціальним сиротам.

Розділ ІІ. Глобальна єдність УГКЦ.

 1. Доручаємо священикам архиєпархії доносити вірним інформацію про «Інтерактивну карту УГКЦ» та поширювати відомості про діяльність УГКЦ в Україні та світі. Інформувати про осередки душпастирства УГКЦ за кордоном серед парафіян.
 2. Рекомендуємо налагоджувати обмін досвідом та сприяти контактам між закордонними та українськими парафіями УГКЦ.
 3. Доручаємо парохам та адміністраторам архиєпархії, які мають таку можливість, огорнути у парафіях душпастирською опікою осіб інших національностей.
 4. Рекомендуємо у парафіях архиєпархії подбати про те, аби в усіх наших храмах була інформаційний куточок про парафії УГКЦ у світі та доступні для вірних друковані матеріали пасторально-міграційного відділу УГКЦ.
 5. Доручаємо ректору Тернопільської Вищої Духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого дбати про формацію майбутніх душпастирів для праці з емігрантами та забезпечити належний підбір викладання відповідних дисциплін та залучити для цього компетентних фахівців.
 6. Доручаємо прес-службі архиєпархії належно висвітлювати тему еміграції та забезпечити священиків архиєпархії відповідними матеріалами шляхом публікації їх на Інтернет сторінці архиєпархії та у архиєпархіальному часописі «Божий сіяч». Також ознайомлювати духовенство архиєпархії з досвідом душпастирства парафіяльного життя за кордоном.

Розділ ІІІ. Делегати на Патріарший собор  від Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

Взявши до уваги результати виборів архиєпархіального собору, що відбувся 27 лютого 2020 р. Б.  у Зарваниці, делегуємо від Тернопільсько-Зборівської архиєпархії на Патріарший Собор наступних осіб: о. д-ра Віталія Козака, о. ліц. Романа Демуша, п. Ганну Зварич та п. Ірину Драгущак.

          Декрет набирає чинності з моменту проголошення.

Благословення Господнє на вас!

+Василій Семенюк

                                               Архиєпископ і Митрополит

Тернопільсько-Зборівський

о. Володимир Барна

нотар