Субота, 20 липня 2024

У Зарваниці відбулася І сесія митрополичого синоду Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ

Сьогодні, 10 березня, у Марійському духовному центрі Зарваниці відбулася перша сесія митрополичого синоду Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ. У засіданні, які відбулося під головуванням архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка, взяли участь єпископи митрополії: владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський.

sxq4На початку зібрання було зачитано декрет митрополита Василія про скликання синоду. Відтак, кир Василій повідомив про перенесення прощі Реліквії Тернового Вінка Ісуса Христа у зв’язку з карантинними заходами у області. Опісля ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар представив доповідь на тему священичих покликань. Його виступ супроводжувався відео презентацією. Доповідач ознайомив єпископів з діяльністю архиєпархіального промотора покликань о. Ігоря Драпака, була наведена статистика питомців семінарії щодо участі у літніх таборах в Карпатах, де їм допомагають відкрити та розвинути своє покликання.

sxq3Також були наведені дані статистики семінарії з 2009 по 2019 роки, представлено актуальний стан навчання у семінарії та студентів на студіях закордоном. Після доповіді було обговорено можливість участі кандидатів до священства від Бучацької та Кам’янець-Подільської єпархій у літніх формаційних таборах, що проводить Тернопільська семінарія у Карпатах.

Також було повідомлено, що Всеукраїнська проща у Зарваниці цього року буде приурочена покликанням. Обговорено можливість задовільнити запит організації «Пласт» щодо організацію табору під час прощі у Зарваниці. Митрополит Василій окремо запросив єпархів відвідати семінарію та зустрітися з питомцями.

Другим питанням внесеним у порядок денний стала тема екології. Її висвітлював референт з питань екології о. Василь Шафран. Священик представив діяльність екологічного бюро УГКЦ у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії (створене 21 березня 2013 р.). Було окреслено ряд екологічних ініціатив, які вже успішно проводяться у митрополії. Представлено освітні проекти, що проводяться у навчальних закладах. Наведено статистику місій та заходів екологічного напрямку на території архиєпархії.

sxq2Митрополит Василій розповів про екологічні ініціативи на час Великого посту на території митрополії. Було обговорено проект пастирського звернення щодо захисту довкілля та запропоновано присутнім внести правки до звернення, щоб, відтак, представити це послання від імені єпископів митрополичого синоду.

Насамкінець, владика Теодор Мартинюк представив взірець парафіяльних реєстраційних книг (хрещень, вінчань, похоронів), що можуть стати спільним проектом для єпархій митрополії.

sxq1прес-служба архиєпархії