Вівторок, 26 жовтня 2021

Оживають молодіжні спільноти в Івачеві Долішньому та Івачеві Горішньому

Свого часу в селах Івачів Долішній та Івачів Горішній Тернопільського району, крім інших церковних спільнот, зокрема таких, як Архибратство Матері Божої Неустанної Помочі, Матері в молитві, молодіжних – Марійської та Вівтарної дружин, було утворено організацію «Українська молодь – Христові», яка допомагає Церкві виховувати молодих парафіян у християнському дусі, формувати у них високі ідеали Христової віри.

cb3Однак сталося так, що з певних причин, можливо, з огляду на деякі процеси, які відбуваються в сучасному комп’ютеризованому світі та інші сьогоднішні реалії, організація «Українська молодь – Христові» дещо зменшила свою активність і тому настала нагальна потреба відновити її діяльність. Очевидним є те, що після вжиття деяких організаційних заходів, на проведення яких благословив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк), у парафіях почали відновлюватися, а подекуди – утворюватися нові молодіжні спільноти «Українська молодь – Христові».

Значний поштовх цим позитивним процесам щодо праці Церкви з молоддю дали постійні зустрічі новопризначеного в нашій архієпархії координатора діяльності цієї організації о. Олега Харишина, який разом з активною молоддю своєї парафії на деканальних зборах проводить своєрідні моніторинги з молоддю та священиками відповідних деканатів. Ці зустрічі, в ході яких ведеться цікава розповідь про історію утворення УМХ, обмін позитивним досвідом праці з молоддю, допомагають оживити християнське життя молодих людей, на живих прикладах свідчать про те, що в Церкві теж можна і молитися, і цікаво, змістовно проводити свій час.

Не проминув «вітер оновлення» і парафій Святого Апостола і Євангелиста Луки, що у Долішньому Івачеві, та церкви Святого Воскресіння Христового (Івачів Горішній) Тернопільського району. Першими, хто підтримав священика у відновленні діяльності УМХ і Марійської дружини, були Назар Колісник та Марія Когут, які допомогли зібрати молодь на відповідні зустрічі і виробити певну програму дій цих християнських спільнот. Марія, маючи відповідний досвід роботи з дітьми та молоддю, оскільки працює вчителькою Тернопільської школи-ліцею №6 і протягом тривалого часу є аніматором Марійської дружини та організатором «Веселих канікулів з Богом», зуміла організувати молодь на створення і облаштування музею блаженного священномученика о. Зенона Ковалика, який було освячено під час відзначення храмового ювілею та 115-ї річниці від дня народження цього подвижника Христової віри. Сама видрукувала оригінальні проповіді, написані рукою блаженного Зенона Ковалика, які, як дорога реліквія, знаходяться в музеї. Окрім того, що ця молода, ініціативна вчителька сама турбується про чистоту і ошатність нашого храму (уже тривалий час власноруч пере священицькі ризи – фелони, стихарі, іншу атрибутику), організовує дівчат на прибирання святині, прикрашання її під час Різдвяних та Великодніх свят тощо. Також молодь Івачева Горішнього, разом з іншими мешканцями, брала участь у проведенні екологічної акції, під час якої відбулося прибирання сільської території. До речі, під час капітального ремонту храму під шаром штукатурки було виявлено пам’ятну таблицю УМХ Горішнього Івачева, яка діяла в ці далекі і небезпечні для ісповідників християнської віри часи.

cb1Молодий юнак з Івачева Долішнього Назар Колісник, організовуючи зустрічі молоді зі священиком, став своєрідним лідером молодіжної спільноти на парафії. Саме він став натхненником підготовки і проведення, театралізованої Хресної дороги, яка минулої неділі відбулася у храмі та навколо нього. Часу для цього було дуже мало, тож молодь з творчим запалом взялася за цю благородну справу. Нашвидкуруч самі виготовили необхідні костюми, іншу атрибутику і на високому духовному рівні провели Хресну дорогу. Тут було все: і засудження Ісуса на хресну смерть, і несення на собі важкого хреста, і падіння під хрестом, і допомога Симеона Киринейського нести хрест на Голготу, і обтирання мужньою Веронікою лиця Господнього, і прибивання до хреста Його рук і ніг, і вмирання, вкладання до гробу…

Учасники Хресної дороги були до сліз зворушені цим незвичайним дійством і щиро дякували молоді за майстерно і духовно відтворені жахливі епізоди Христових страждань. Варто додати, що вмілим режисером театралізованої Хресної дороги була мама Назара, дяк і катехит парафії Тетяна, яка допомагала і сама виготовляла костюми для учасників, координувала підготовку і проведення Хресної дороги. Головну роль у цьому театралізованому дійстві майстерно і натхненно зіграв Іван Москаленко, котрий зумів щиро і безпосередньо відтворити роль страждаючого Ісуса. У ролі Матері Божої була  вихователька дитячого садка у с. Плотича, наша ревна парафіянка Зоряна Горішна.У ролях інших персонажів Хресної дороги були Назар Колісник, Борис Бицка, Тарас Хоптян, Юрій Юник та його син Руслан, Денис Загалюк, Андрій Місько, Юля Сівінська, Катруся Крамар, Настя Трач.

Щиро дякуємо всім організаторам і виконавцям цього незвичайного дійства, особливо хористам, котрі своїм елегійним співом страсних пісень допомогли створити мінорну симфонію, що неслася до самого неба. Висловлюємо щиру вдячність і нашим добрим помічникам: старшим братам церкви Зіновію Липці та Ярославу Юнику, завідуючому током Григорію Полісі за організаційну допомогу у виготовленні хреста і встановленні спеціального кріплення для нього. Даруємо слова великої вдячності безпосередньому виконавцеві цього сакрального твору, приватному підприємцеві Андрієві Дейнеці за безкорисливий дар для учасників Хресної дороги, а також за попередньо виготовлені на честь ювілею нашого храму місійний та пам’ятний хрест з нагоди славного ювілею - хрещення Русі-України. Окрім того, вдячні підприємцеві Володимиру Кудринському за спонсорську допомогу для виготовлення костюмів та іншої атрибутики.

cb2

повідомив о. Орест Глубіш