«Він міг розмовляти з малятком і з президентом», - Єпископ Теодор про Блаженнішого Любомира (Гузара)

Сьогодні, 30 травня, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор (Мартинюк) благословив відкриття виставки, присвячена світлій пам’яті покійного Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира (Гузара). Експозицію встановлено в державному архіві Тернопільської області (вул. Сагайдачного, Тернопіль), до неї увійшли світлини, документи, книги, речі, пов’язані з життям Владики Любомира. 

huz 09

«Від зберіг властивість галицького інтелігента та був особою великої культури, - зазначив Владика Теодор, згадуючи життя Блаженнішого Любомира, - оцю якість у собі він зберіг аж до смерті». Архиєрей відзначив велику освіченість покійного Глави УГКЦ, знання мов, високі богословські студії, «що дало йому можливість говорити про Церкву та Україну у вищих колах світу».

«Він мав особливо рису: міг розмовляти з малятком і з президентом, він зі всіма знаходив спільну мову, його розуміли бідні і його розуміли багаті, він кожного разу міг казати правду, він її ніколи не боявся – він був дипломатом», - підсумував Єпископ Теодор.

Відеозапис промови Преосвященного Теодора:

Вкінці Владика презентував особливий експонат виставки - архиєрейський жезл Блаженнішого Любомира. Відтак подякував організаторам та висловив сподівання на співпрацю, щоб більше тернополян могли глибше відкрити постать Блаженнішого Любомира.

Захід був присвячений першим роковинам відходу у вічність Патріарха Любомира. Організовано виставку завдяки співпраці обласного архіву, Інституту національного відродження ім. Ігоря Ґерети та Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Завтра, 31 травня, о 8.15, в Архикатедарльному Соборі УГКЦ Тернополя відбудуться заупокійні моління за блаженної пам’яті Блаженнішим Любомиром (Гузарем), у якій візьме участь духовенство архиєпархії та велика кількість вірних.

прес-служба архиєпархії