pro 2019

Великогаївський храм відвідав Митрополит Василій

20 травня Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) здійснив пастирський візит на парафію с. Великі Гаї (Тернопільський район). Архиєрей відслужив урочистий Молебень до Пресвятої Богородиці недільного надвечір’я у церкві Пресвятого Серця Христового УГКЦ.

re2

Зустріти Владику зібралась чисельна громада мешканців села. Разом з ними - отець Володимир Хома, настоятель церкви Пресвятого Серця Христового УГКЦ, отець Роман Гриджук, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, семінаристи, школярі, парафіяни.

За давньою українською традицією Владику вітали пишним короваєм та квітами голова Великогаївської ОТГ Олег Кохман та директор місцевої школи Оксана Кость. Побачивши багато діток, Владика відразу пішов до них і щедро їх благословив. Дівчатка встеляли дорогу пелюстками живих квітів. Хресна хода рушила до церкви, де Владика відслужив Молебень.

До слова, традиція травневих молінь до Богородиці давня. Це кінець ХІІІ століття. А вперше травень назвали «місяцем Марії» у Німеччині, згодом – в Італії, пізніше – у Польщі. У народі ці молебні називають ще «маївками».

re3re4re5re6

за повідомленням Валентини Семеняк

фото авторки