Понеділок, 24 червня 2024

“Якщо Бог є світлом, то світлом життя є віра в Бога”, - Блаженніший Святослав у Зарваниці

 MG 4150Про це сказав Глава УГКЦ у ніч з 13 на 14 липня після багатотисячного походу вірних за свічками до монументу Матері Божої у місці Її об'явлення [фоторепортаж 126 світлин].При помочі віри ми єднаємося із живим та вічним Богом, ми Ним просвічуємося, ми стаємо Його світлом, носіями Божественного проміння”.

Першоієрарх закликав свідчити свою віру вчинками, а відтак піднести вгору свічники: “Світімо нашою вірою, не блукаймо в темряві, просвічуймо сьогодні наші родини, нашу Батьківщину, усіх тих людей, які є поруч”. Опісля попросив кожного придивитися до своєї свічки та пригадати тих людей, від яких отримали віру в Бога. “Пригляньмося добре до наших світильників, бо сьогодні є наша відповідальність, щоб, боронь Боже, у наших руках, у нашому житті то світло віри не загасло. Пригляньмося добре до того світла, яке повинні носити у собі”.

Оскільки цього року проща до Зарваниці присвячена Року віри та співпала із 1025-річницею Хрещення Русі-України, Блаженніший говорив про важливість події Хрещення, як часу просвічення нашого народу. Будьте віруючими, будьте християнами у тому часі, в якому Господь Бог передав нам той найбільший скарб нашого народу. Бо саме християнська віра була оцією внутрішньою життєвою силою нашого народу протягом більше як 1000 років”.

Патріарх закликав передати світло своєї віри нашим дітям, друзям та ближнім, “щоби ця естафета мала продовження”. “Саме нас Господь посилає, щоби просвітили їхню темряву... щоб “народ, який сидів у темряві” побачив світло саме через нашу Церкву”.

Похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії, яку очолив владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, вірні центральною вулицею села несли свічки та у супроводі оркестру співали пісню “Із Києва міста”. Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизились до монументу, де Глава УГКЦ спільно з єпископами та священиками розпочав Молебень до Матері Божої.

прес-служба архиєпархії

світлини Володимира Явнича, фотоагенція "Дубельтівка", 0676966860

 

Додаток:

Проповідь владики Дмитра Григорака, єпарха Бучацького, під час Святої Літургії для прочан, які прийшли на Всеукраїнську прощу до Зарваниці 13 липня (каплиця біля парафіяльної церкви).