Парафія Вознесіння Господнього у селищі Велика Березовиця відсвяткувала 150-літній ювілей храму

Святкове Богослужіння очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, та священики з сусідніх греко-католицьких парафій 30 жовтня. Єпископ освятив капличку св. Юди Тадея. Впродовж тижня вірні молилися перед іконою з мощами св. Юди Тадея, яка з нагоди урочистих святкувань перебувала у храмі. Отець Василь Богдан Мендрунь, ЧСВВ, ієромонах Крехівського монастиря та виходець із селища, чотириденними реколекціями духовно приготував вірних до свята.

Церковне братство хлібом-сіллю зустрічало єпископа біля церковної брами. У Літургії взяли участь вірні з дочірньої церкви св. Володимира, новоствореної парафії св. Бориса і Гліба, церкви св. Димитрія, гості з інших областей, представники влади.

З владикою співслужили 12 священиків. Багато з них розпочинали свою працю на духовному поприщі у Березовиці, закінчували тут семінарію чи проживають у селищі. Це колишній парох о. Йосиф Янішевський, синкел єпархії отець-митрат Павло Репела, ректор семінарії о. Іван Римар, отці Іван Гуня, Віктор Здеб, Андрій Марчук, Олег Хортик, Роман Ваврух, Степан Гарбіч, Ігор Бойчук, Іван Гавдяк та парох церкви о. Василь Брона.

Літургійним співом провадив церковний молодіжний хор під керівництвом регента Наталії Лук’янчук. Після Літургії відбулося освячення води та каплички св. апостола Юди Тадея, де встановлено його образ. Опісля для парафіян і гостей старанням голови селищної ради п. Марії Калинки, молоді, жіноцтва та меценатів парафії було організовано солодкий стіл, гарячий чай і каву.

Як зазначає о. Василь Брона, «весь 2011 рік проводилися найрізноманітніші заходи, присвячені ювілею, які вилилися у пам’ятні урочистості в останній тиждень жовтня. Було відновлено старий кам’яний мур. Вартівню при дорозі перетворили у чудову капличку св. апостола Юди Тадея, куди можна у будь-який час прийти з прохальною чи подячною молитвами. Проведено відновлювальні роботи всередині храму. До облаштування споруди і території у той чи інший спосіб долучалися усі парафіяни чи то коштами, чи працею рук, і всі – щирою молитвою».

Відтак у Народному домі відбувся концерт під проводом редактора мультимедійної студії «Свічадо» п. Оксани Небесної. Концертні номери представили гурт «Благовіст» зі Зборова, родинний ансамбль п. Оксани Гребеняк «Великодні зернята» з Тернополя, співак Василь Хлистун, гурт «Музична скриня» під керівництвом п. Андрія Галайка, місцеві самодіяльні аматори Ірина Маличок (сопілка), Аліна Брикайло (вокал), неперевершений дует «Вогонь надії» з церкви Архистратига Михаїла (Тернопіль), парох церкви о. Василь Брона, гостя з Полтави, переможець шоу «Україна має талант» другого сезону Олена Ковтун, яку глядачі, особливо молодь, зустрічали дуже тепло. Завершився день танцювальним вечором під музику гурту «Музична скриня».

Напередодні празника, 27 жовтня, відбулися духовні чування з піснями, роздумами та переглядом повчального фільму. Наступного дня було організовано молитовний піший хід селом з мощами св. Юди Тадея, у якому взяли участь парафіяни та семінаристи. На дев’яти зупинках читалися розважання та молитви до св. Юди Тадея.

 

прес-служба єпархії

повідомив о. Василь Брона

світлини Василя Балюха

Світлини події у фотогалереї або за оцим посиланням.

 

Довідка

Храм Вознесіння Господнього у Великій Березовиці освятив о. Григорій Домбровицький у Квітну неділю 28 квітня 1861 р. Він був збудований на місці старої дерев’яної церкви Вознесіння Господнього.