Четвер, 21 січня 2021

Різдвяне послання владики Василія Семенюка 2009

Різдвяне привітання Преосвященного владики Василія Семенюка,

єпарха Тернопільсько-Зборівського

 

Всечесніші та преподобні отці, преподобні брати і сестри, Українські родини, молоде,

дорогі брати і сестри, що несете хрест самотності та страждань,

Люба єпархіальна спільното в Україні та розкидана нуждою у чужині!

 

Усіх вас, дорогі у Христі, вітаю сьогодні нашим християнським привітом, сповненим безмежної радості та Божої любові.

Христос рождається!

«Небо і земля нині торжествують, ангели, люди весело празнують: Христос родився, Бог воплотився, ангели співають, Царя вітають, поклін віддають, пастирі грають, “чудо, чудо!” - повідають!»

Радість Різдвяного таїнства сьогодні наповнює серце кожного, хто подібно до трьох мудреців, припадає з молитвою на коліна перед воплоченим Спасителем людського роду. Мудреці, «побачивши зорю, зраділи радістю вельми великою. Увійшли до хати й побачили дитятко з Марією, матір’ю його, і впавши ниць, поклонились йому, потім відкрили свої скарби й піднесли йому дари: золото ладан і миро» (Мат., 2. 10-11).

А з якими дарами ми прийшли привітати Христа? Чи за прожитий рік нам вдалося назбирати хоч кілька дорогоцінних скарбів нашої віри? Чи можемо щиро і радісно співати українську коляду: «Ісусе милий, ми не багаті, золота дарів не можемо дати. Та дар цінніший несем від світу – це віра серця і любов щира».

Переживаючи таїнство Христового Різдва, маємо прекрасну нагоду для правдивої радості, і одночасно благодатний час, щоб застановитись над своїм життям. Споглядаючи безмежну Божу любов до нас, яку Він проявив через своє славне воплочення, можемо переглянути нашу любов до Бога і до ближнього, стан нашої безсмертної душі, прагнення нашого серця.

Подивляючи Боже милосердя, приклад покори та простоти Божественного Спасителя, який прийняв людську плоть і благословляє нас з убогих ясел Вифлеємської шопки, не можемо залишатися байдужими маловірами, егоїстично марнуючи своє життя заради примар земного багатства, слави та розваг.

«Христос родився, Бог воплотився. У Вифлеємі весела новина Пречиста Діва народила Сина! І ми радіймо! Велике діло, що Бог на себе взяв людське тіло, щоби до неба нас запровадив і при престолі місце приладив».

Час Різдвяних свят, це також добра нагода подякувати Богові за Його ласки у нашому житті, житті родин, Церкви, українського народу.

Нинішнього року відзначатимемо двадцятиліття виходу нашої Церкви з підпілля, час відродження після довгих років переслідування і гоніння. За цей час ми отримали багато плодів Божої благодаті, які щедро засіяли кров’ю свого терпіння і мучеництва мученики та ісповідники Христової віри, славні сини та дочки української Церкви і народу. Завдяки їхній самопожертві сьогодні можемо вільно прославляти Бога у величних храмах, молитися рідною мовою, слухати і читати Боже слово, навчати наших дітей християнських цінностей. Відбудовані монастирі, семінарії, Український Католицький університет; відкриваються християнські школи для молоді; і тисячі паломників без переслідування щорічно приходять на відпусти до чудотворної Зарваниці.

За все подякуймо Господові: «Слава Богу! – заспіваймо, честь Сину Божому, Господу нашому, поклін віддаймо».

Одночасно будьмо відповідальними і пильними у сьогоденні, чуваймо, щоб прикладом свого життя передати патріотичні традиції та безцінну Христову віру молодому поколінню України.

З надією, яку дає нам Христове Різдво складаю вам, дорогі брати і сестри, святочні побажання. Нехай вони дійдуть до кожного дому, кожної родини.

Сердечні вітання духовним отцям, преподобним братам і сестрам, студентам, братам Духовної семінарії та усім мирянам єпархії.

Пам’ятаю сьогодні у своїх молитвах і вітаннях хворих та немічних, старших, самотніх людей, позбавлених родинного тепла і опіки.

Нехай різдвяне вітання полине до наших заробітчан на чужину.

Вітаю тих, хто стоїть біля керма влади, мужів науки, митців, усіх, хто невтомно і не чекаючи земних нагород, працює заради кращого майбутнього нашого народу.

Благословення Господнє нехай перебуває з усіма вами!

Христос Рождається!

Славімо Його!

+ ВАСИЛІЙ Семенюк,

єпарх Тернопільсько-Зборівський.

Дано при управлінні Тернопільсько-Зборівської єпархії

дня 18 грудня 2008 року Божого.