Всенародна проща до собору Святої Софії у Римі

Наприкінці травня у приміщенні Українського Католицького Університету (Рим, Італія) зібралися представники українських осередків Італії, щоб обговорити проведення всенародної прощі до собору Святої Софії у Римі. Паломництво відбудеться з нагоди наступних подій:

  • 40-ліття посвячення собору Святої Софії в Римі;
  • 50-ліття посвячення нинішньої Колегії св. Покрови, тодішньої Малої Семінарії;
  • 65-тої річниці смерті Слуги Божого Митрополита Андрея;
  • 25-тої річниці смерті Патріарха Йосифа.

Буде сформовано оргкомітет, який тісно співпрацюватиме із Патріаршою комісією у справах прочанства та релігійними паломницькими агентствами УГКЦ. Взяти участь у прощі запрошується прочан з єпархій УГКЦ в усьому світі; зокрема, українців Італії, Португалії, Греції та Іспанії.

Планується провести збірку на реставрацію собору Святої Софії в Римі.

Закликом організатори обрали слова, гасло блаженної пам'яті патріарха Йосифа Сліпого «Зібрати в розсіяні сущих», організатора та фундатора собору Святої Софії, Українського Католицького Університету у Римі, повернув прочанський дім на площі Мадонна дей Монті в центральній частині міста, заснував товариство «Свята Софія».

Також оголошено конкурс на найкраще гасло (клич) для всенародної прощі українців до Риму. Переможець одержить коштовний приз від оргкомітету прощі.

Подавати гасла можна до 15 липня 2009 року за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або на факс: +39/06-487-39-03

Олег ХАРИШИН,

прес-секретар