Неділя, 03 березня 2024

Рішення єпархіального собору Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ на тему: «Богопосвячене життя в УГКЦ»

Єпархіальний собор під гаслом: «Ви світло світу, ви сіль землі (Мт. 5,14). Богопосвячені особи у Церкві і для Церкви» відбувся 17 грудня 2010 року у приміщенні науково-богословського корпусу Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого за адресою смт. Велика Березовиця, вул. Родини Геретів, 29.

Метою єпархіального собору було обговорення сучасних проблем монашества та прийняття пропозиції для розгляду на Патріаршому Соборі 2011.

Відповідно до цього були прийняті такі рішення:

  1. Усе чернецтво, духовенство та вірні мають обов’язок молитися за покликання.
  2. Кожний монастир, чин, згромадження, мають наново відкрити і пережити харизмат пов'язаний із духовністю своєї спільноти, повертаючись до її джерел і своїх засновників.
  3. Кожен монастир, по-можливості, повинен створити свій сайт, який буде долучений до єпархіального. На ньому повинні міститися відомості про монастирі, що є на території єпархії.
  4. Монаші спільноти повинні організовувати реколекції чи дні відкритих дверей для молоді, щоб ознайомлювати її з життям та служінням, аби таким чином спонукати до наслідування Ісуса Христа.
  5. Богопосвячені особи у нормальних умовах повинні носити габіт чи рясу.
  6. Потреба участі богопосвячених осіб у життєдіяльності парафій, наприклад під час місій, реколекцій, молитовних зустрічей, що буде знаковим чинником нашого часу і дасть змогу зустрічі та діалогу з вірними (якщо устав монастиря цього не забороняє).
  7. Єпархіяльне управління повинно надати священикам інформацію про можливості монастирів (на теренах Тернопільсько-Зборівської єпархії) для реколекційно-місійній праці, з метою пошуку нових покликань до посвяти Богові.
  8. Священики повинні дбати, щоб молодь змогла краще пізнати красу монашого стану, зокрема через реколекції та проповіді на тему богопосвяти.
  9. Кожний священик єпархії, раз в місяць, заохочується говорити проповідь про монаше покликання і в міру можливості організувати зустріч молоді на своїй парафії з монашеством.
  10. У Духовній семінарії у рамках богослов’я духовності звернути увагу на потребу монашества, його цінність і його різновиди.

З благословенням,

 

+ Владика Василій СЕМЕНЮК,

єпарх Тернопільсько-Зборівський.