Послання

- -

Сьогодні, 9 червня, на свято Вознесіння Господнього, у Тернополі на вул. Львівській Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) освятив новозбудовану лемківську церкву.

P1120601

Храм збудований за зразком святинь на полишених українських землях Лемківщини, Надсяння і Холмщини. Він також є культурною святинею, яка пригадує про горезвісну депортацію українців із своїх споконвічних рідних земель.

У своїй промові Митрополит Василій звернувся до присутніх лемківською говіркою: "В тен празничний ден витам вшистких дітей Лемковини, Надсяння, Холмщини і Підляшшя. Ви юж сімдисят роков носите болі і тугу за свойов ріднов зимльов. Там зоставились ваши хижи, ваши земли, ваши церковці і могили ваших татови і мамови. Большевицка комуна зрадила своїй землі, зрадила нашому народу. Вас биво вигнано і одорвано од ваших зевених Бескидів і шумних потічків. Зо собов ви нич не взяви – лем любов до своєй земли і віру в Бога, свату віру своїх дідів прадідів. І гнес ту вашу віру в Бога, во тій церковци вшистки відят. Пан біг бив з вами на ваший рідной земли. Він і ту з вами зостає і не полиша. Приходте до той вашой циркві. Приводте зо собов ваши діти і онуки. Най вшистки гнес відят і слихают, же українци з Лемківщини, з Надсяння, Холмщини і Підляшшя тиж моцно любят Бога і Україну".

Архиєрей очолив Божественну Літургію, на якій йому співслужили декани м. Тернополя о. Віталій Козак та о. Роман Ваврух, а також о. Василь Шафран, який відтепер виконуватиме уряд настоятеля храму.

Відтак відбулося вручення від імені парафіяльної громади храму «Вознесіння Господнього» подячних грамот усім жертводавцям та благодійникам, які долучилися до будівництва церкви. 

P1120604

P1120607P1120611P1120621P1120631P1120635P1120646P1120637P1120648

повідомив о. Василь Шафран